Nieprawdopodobna sytuacja w lidze rumuńskiej! Bramkarz obronił 2 karne i… wyleciał z boiska

W meczu pomiędzy Petrolulem Ploiesti a Rapidem Bukareszt potrzeba było aż trzech rzutów karnych, aby grę można było kontynuować. Wszystko przez jeden przepis, który przez wiele lat był martwy.

Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać przepisu, który trochę pomógł nam odpaść z EURO 2016. Chodzi o zapis mówiący o tym, że bramkarz podczas rzutu karnego musi pozostać przynajmniej jedną nogą na linii bramkowej. Świat piłkarski niedawno przypomniał sobie o tej regule.

W lidze rumuńskiej doszło do dość szokującej sytuacji. Sędzia podyktował tam 3 rzuty karne i to jeden po drugim. Powód? Bramkarz nie zastosował się do przepisu i nie pozostał na linii bramkowej, przez co wyleciał z boiska.

Cała sytuacja trwała 9 minut. Pierwszy rzut karny bramkarz Rapidu obronił, lecz nie stał na linii bramkowej – sędzia zadecydował o żółtej kartce dla golkipera i powtórzeniu jedenastki. Za drugim razem było to samo, z tym, że 19-latek musiał opuścić boisko, ponieważ obejrzał czerwony kartonik. Przy trzecim karnym zawodnik Rapidu Bukareszt nie dał rady psychicznie i uderzył ponad bramką. Wartą dodać, że do każdej jedenastki podchodził inny gracz klubu ze stolicy Rumunii.

Chyba obie drużyny miały tego dnia niemoc strzelecką, bo pomimo tylu okazji mecz zakończył się wynikiem 0:0. Dobrze, że na tym meczu nie było kibiców. Kto wie, co by się wtedy działo na trybunach.

Kacper Polaczyk