„Chcesz budować popularność na tym, że uderzysz w klub”. Stal Mielec nie przyznała akredytacji 15-latkowi

Do rozpoczęcia Ekstraklasy zostało jeszcze kilka dni, jednak w świecie polskiej piłki cały czas wrze. Na Twitterze wybuchła afera po tym, jak 15-letni dziennikarz nie otrzymał od Stali Mielec akredytacji na nadchodzący sezon.

 

15-latek bez akredytacji na mecze Stali Mielec

Marcel Kowalczuk zakończył niedawno szkołę podstawową z wyróżnieniem i marzy o karierze dziennikarskiej. Młody entuzjasta sportu pomimo wieku i szkolnych obowiązków, regularnie relacjonował mecze Stali Mielec, pisząc dla lokalnych mediów oraz występując przed kamerą i w radiu.

Teraz okazało się jednak, że na nadchodzący sezon 2024/2025 Marcel nie otrzymał akredytacji na mecze Stali Mielec. Klub, w odpowiedzi na złożony wniosek postanowił nie przyznać mu tego przywileju. To z kolei wywołało rozczarowanie młodego dziennikarza. Marcel odniósł się do tej decyzji na swoim profilu na Twitterze.

 

– Niestety pomimo starań nie otrzymałem akredytacji na mecze Stali Mielec w sezonie 2024/2025. Nie będę mógł uczestniczyć jako dziennikarz, zadawać pytań na konferencji itd. Szanuję decyzję klubu. W dalszym ciągu będę działał, ponieważ to moja wielka pasja – czytamy we wpisie młodego pasjonata.

Reakcja rzecznika prasowego

Decyzja klubu wzbudziła spekulacje wśród internautów, sugerujących, że odmowa mogła być związana z wywiadem przeprowadzonym przez Marcela z Leandro, byłym zawodnikiem Stali, skonfliktowanym z prezesem Jackiem Klimkiem.

Klub jednak stanowczo zaprzeczył, że to była przyczyna odmowy. Mateusz Prokopiak, kierownik komunikacji i rzecznik prasowy Stali Mielec, wyjaśnił to w odpowiedzi na wpis 15-latka.

– Marcel składałeś wniosek z Podkarpacie Live. Redakcja dostała akredytację i to ona oddelegowała dziennikarza. Jako młody dziennikarz dostałeś przecież wiele szans od klubu, ale musisz uszanować decyzję przełożonych. Akredytacje nigdy nie są przyznawane personalnie na zasadzie sympatii, tylko pod kątem redakcji – czytamy.

Decyzja klubu spotkała się z negatywną reakcją kibiców Stali Mielec, którzy wyrazili swoje wsparcie dla młodego dziennikarza. Fani zachęcają Marcela do dalszego zaangażowania w swoją pasję i jednocześnie krytykują decyzję klubu.

Odpowiedź prezesa

Swoje zdanie w tym temacie przekazał również prezes Stali Mielec, Jacek Klimek. We wpisie na Twitterze napisał:

– Marcel, dla wszystkich stron wszystkie ustalenia były jasne. Niestety Ty chcesz budować popularność na tym że uderzysz w klub. Trudno Twoja decyzja. Nie dawaj się wkręcać w spory które Ciebie nie dotyczą. Trzymam za Ciebie kciuki. Rób swoje.

Ten wpis także spotkał się ze sporym oburzeniem wśród kibiców z całej Polski. Internauci zarzucają klubowi, że boi się nastoletniego dziennikarza, oraz że w Stali Mielec panuje syndrom oblężonej twierdzy.

Źródło: Twitter

Fot. Marcel Kowalczuk (Twitter)

Dodaj komentarz