Mourinho rozpływa się nad Szymańskim. „Był na mojej liście transferowej”

Jose Mourinho wyraził spory entuzjazm związany z możliwością pracy z Sebastianem Szymańskim. Portugalczyk stwierdził, że od dłuższego czasu obserwował polskiego zawodnika i miał go na swojej liście transferowej.

 

Mourinho o współpracy z Szymańskim

Sebastian Szymański ma za sobą intensywny sezon w Fenerbahce. Rozegrał 55 meczów, w których zdobył 13 goli i zanotował 19 asyst. Początek sezonu był dla niego szczególnie udany, ale później jego forma nieco spadła.

Pomimo tego, Szymański znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Niemczech. Tam zagrał w meczach z Holandią i Francją.

Szymański wrócił z wakacji i rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, tym razem pod okiem Mourinho. Przypomnijmy, że od kampanii 2024/2025 Portugalczyk objął turecki klub.

 

– The Special One. Wielka postać w futbolu. Nie spodziewałem się, że trafi do Fenerbahce – mówił o legendarnym szkoleniowcu Szymański.

Mourinho również nie kryje uznania dla talentu Szymańskiego i uważa go za jedną z kluczowych postaci w zespole.

– Zawsze go śledziłem. Był na mojej liście transferowej. Jestem bardzo zadowolony, że nasze ścieżki skrzyżowały się w Fenerbahce – powiedział Portugalczyk, cytowany przez portal Ntvspor.net.

Praca z Portugalczykiem może potrwać bardzo krótko

Przyszłość Szymańskiego w Fenerbahce jest jednak niepewna. Od dłuższego czasu mówi się o jego możliwym transferze. Według portalu fotomac.com.tr, Szymański jest bliski przenosin do Tottenhamu. Angielski klub miał już złożyć ofertę wynoszącą 25 milionów euro plus premie.

Mourinho, mimo entuzjazmu względem współpracy z polskim zawodnikiem, musi się więc liczyć z możliwością jego odejścia.

Źródło: Sport.pl, Ntvspor.net

Dodaj komentarz