Nieoczekiwany ruch Adama Buksy. Polak trafi do klubu z Danii

Wszystko wskazuje na to, że Adam Buksa zdecyduje się na transfer do nietypowego dla polskich piłkarzy kraju. Media informują, iż Polak ma podpisać kontrakt z klubem z ligi duńskiej.
Latem 2022 roku Adam Buksa zamienił MLS na Ligue 1. Przygoda Polaka w klubie z lig TOP 5 nie potoczyła się jednak po jego myśli. W związku z tym cały poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w tureckim Antalyasporze. W tamtejszej lidze rozegrał 33 mecze, w których strzelił 16 bramek.

Pobyt Adam Buksy w Turcji należy uznać za udany. Pod znakiem zapytania stanęła jednak jego przyszłość. Władze RC Lens nie wydają się mieć pełnego zaufania do polskiego napastnika. Media przebąkiwały o możliwych przenosinach Polaka do innego klubu z Turcji, tym razem już na stałe. Do konkretów jednak nie doszło.

Wszystko wskazuje obecnie na to, że Adam Buksa obierze niespodziewany kierunek. Jak informuje francuski dziennikarz Santi Aouna, nowym klubem Buksy ma być FC Midtjylland.
Powyższe doniesienia potwierdził także Piotr Koźmiński z serwisu „WP Sportowe Fakty”. Jego zdaniem Duńczycy mają zapłacić za Buksę 4,5 miliona euro.


źródło: footmercato.net, wp sportowe fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz