Górnolotne marzenia Stevena Gerrarda. „Moim marzeniem jest Messi w Al-Ettifaq”

Od lipca ubiegłego roku do Al-Ettifaq trafiło wielu znanych z europejskich boisk piłkarzy. Steven Gerrard, który również został wtedy zatrudniony w saudyjskim klubie, nie chce na tym jednak poprzestać. Anglik wprost wyznał, że chciałby, aby do jego drużyny trafił jeszcze Leo Messi. 
Al-Ettifaq od minionego roku kupiło już między innymi Georgino Wijnalduma, Moussę Dembele, Demeraia Graya. W klubie grał również Jordan Henderson. 34-latek nie zabawił jednak za długo miejsca w Arabii Saudyjskiej. Od stycznia gra już w Ajaksie.

Chce Messiego

Ogrom transferów na niewiele się jednak zdał. Al-Ettifaq zawiodło oczekiwania i zajęło dopiero szóste miejsce w saudyjskiej ekstraklasie. Nie pomogło także oddanie kontroli nad transferami Gerrardowi. Anglik stara się teraz szukać wzmocnień, które pozwolą mu odbudować zaufanie zarządu. Ma przy tym dość… górnolotne marzenie.

Obecnie moim marzeniem jest sprowadzanie Messiego do Al-Ettifaq. To niesamowity piłkarz i byłby wielką postacią dla całego klubu. Wiem, że trudno byłoby o to, aby przeniósł się do Arabii Saudyjskiej, ale w marzeniach nie ma nic złego – stwierdził Gerrard. 
Legenda Liverpoolu w swojej trenerskiej karierze prowadził młodzieżówki „The Reds”, a także seniorskie drużyny Glasgow Rangers oraz Aston Villi. Najlepiej radził sobie właśnie w Szkocji, gdzie odnosił spore sukcesy. Przejście do Premier League okazało się jednak zbyt wczesne i Anglik szybko odszedł z Villa Park.

Dodaj komentarz