Maciej Rybus zabrał głos po podpisaniu kontraktu ze Spartakiem Moskwa. „Tu jest wygodnie”

Maciej Rybus podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Reprezentant Polski nie wyjedzie z Rosji, zmieni jedynie swojego pracodawcę. 32-latek karierę kontynuował będzie w Spartaku Moskwa.

Wychowanek Pelikana Łowicz niemal nieprzerwanie występuje w rosyjskich klubach od 2012 roku. Jego pierwszym zespołem z Priemjer-Ligi był Terek Grozny. Po udanym EURO we Francji Rybus na jeden sezon przeniósł się do Olympique Lyon, a następnie został zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa, którego barwy reprezentuje do tej pory.

Agent Macieja Rybusa ocenił sytuację piłkarza. „Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna” [CZYTAJ]

Zakończona niedawno kampania ligowa była ostatnią, jaką 32-latek rozegrał w ekipie „Kolejarzy”. W sobotę Spartak Moskwa oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy z Rybusem. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji w polskich mediach, bowiem znaczna część osób uważa, że Defensor powinien wyjechać z Rosji.

Piotr Zieliński o swojej przyszłości: „Myślę, że to nie koniec mojej przygody z Napoli” [CZYTAJ]

Cash o rzucie karnym dla Holandii: „Ulżyło mi, gdy rywal nie trafił” [CZYTAJ]

Rybus skomentował swój wybór

Saudyjczycy jednak w Poznaniu? Nowe doniesienia ws. działań Public Investment Fund [CZYTAJ]

66-krotny reprezentant Polski nie zabrał jeszcze głosu w rodzimych mediach, natomiast porozmawiał z klubową stroną Spartaka Moskwa.

Towarzyskie El Clasico w Las Vegas w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych [CZYTAJ]

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z tak dużym klubem, o wspaniałej historii. Mam pozytywne wrażenia – wyznał Rybus w rozmowie z klubowymi mediami. 

– Wszyscy gracze, którzy grają w rosyjskiej Premjer-Lidze, chcieliby trafić do Spartaka. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, moja rodzina też. Jestem w Rosji, więc od razu rozważyłem tę opcję, nawet nie pomyślałem o odmowie – dodał.

– Moja żona też chciała zostać w Rosji, tu jest wygodnie, nasze dzieci chodzą do przedszkola – zakończył.