Agent Macieja Rybusa ocenił sytuację piłkarza. „Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna”

Maciej Rybus zdecydował się na kontynuowanie kariery piłkarskiej w Rosji. Jego agent, Mariusz Piekarski, ocenił sytuację swojego podopiecznego. Poznaliśmy także powody, dla których Rybus został w Rosji wraz ze swoją rodziną.

Maciej Rybus trafił do Rosji w 2012 roku. Wówczas zamienił Legię Warszawa na Terek Grozny. Po czterech latach opuścił Rosję i związał się z Olympique Lyon. Przygoda lewego obrońcy we Francji nie potoczyła się jednak najlepiej i już po roku wrócił do Rosji, podpisując umowę z Lokomotiwem Moskwa.

Piotr Zieliński o swojej przyszłości: „Myślę, że to nie koniec mojej przygody z Napoli” [CZYTAJ]

Pozostanie w Rosji

Od kilku miesięcy trwa wojna na Ukrainie. Niektórzy zagraniczni piłkarze występujący w Rosji, jak m.in. Grzegorz Krychowiak, zdecydowali się na zmianę klubu. Z kolei Maciej Rybus postanowił pozostać w Lokomotiwie Moskwa i wypełnić swój kontrakt, który wygasał po sezonie 2021/2022.

Duże kluby obserwują Nicolę Zalewskiego. Pojawiło się zainteresowanie spoza Włoch [CZYTAJ]

Komentarz agenta

Mimo że współpraca Macieja Rybusa i Lokomotiwu Moskwa się zakończyła, to piłkarz postanowił pozostać w Rosji. Od przyszłego sezonu 32-latek będzie piłkarzem Spartaka Moskwa. O kulisach podjętej decyzji opowiedział agent piłkarza, Mariusz Piekarski, na łamach kanału „Meczyków”.

– Sytuacja z Rybusem była złożona. Ma dwójkę dzieci i żonę Rosjankę, mieszka tam od 10 lat. Postanowili tam zostać. Pamiętajmy, że jest wojna między Rosją a Ukrainą, więc ludzie są skonfliktowani, ale mimo wszystko oni są bezpieczni w Rosji – rozpoczął Mariusz Piekarski.

– Wyobraźmy sobie, że Maciek przyjeżdża do Polski – wiemy, jakie nastawienie jest Polaków do Rosji, ale teraz nie muszę tego potwierdzać, wystarczy zobaczyć to, co się dzieje w mediach społecznościowych. […] Gdyby Maciek przyjechał do Polski i posłał dzieci do przedszkola czy szkoły, to nie byłyby to miłe chwile. Dzieci słuchają i przenoszą to na grunt młodzieżowy. Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna. Nigdy nie wiadomo, co by się wydarzyło – dodał agent Macieja Rybusa.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich