Saudyjczycy jednak w Poznaniu? Nowe doniesienia ws. działań Public Investment Fund

 

Dziennikarz gazety „Głos Wrocławia” przekazał nowe informacje ws. rzekomej inwestycji funduszu z Arabii Saudyjskiej. Według Janusza Maja Saudyjczycy zainteresowali się również Poznaniem.

Kasa nie dla Wrocławia?

Inwestorzy chcieliby wybudować fabrykę w pobliżu dużego miasta. Według Głosu Wrocławia teren pod Wrocławiem nie jest aż tak atrakcyjny dla Saudyjczyków. Inwestorzy zainteresowali się jednak Poznaniem. Rzecznik prasowy Funduszu miał powiedzieć Januszowi Majowi, że imponuje im współpraca z władzami stolicy Wielkopolski.

Inwestycja w sport

Poza budową fabryki Saudyjczycy chcieliby również zainwestować w sport. Fundusz miał zaoferować Lechowi Poznań 125 mln euro za 49% pakietu właścicielskiego. Te doniesienia zdementował Damian Smyk z Weszło.

Nowe informacje ws. wznowienia ligi ukraińskiej. Część spotkań ma odbyć się w Polsce [CZYTAJ]

Warta Poznań zostanie przejęta?

W artykule Głosu Wrocławia czytamy również, że Saudyjczycy mogą zainwestować w Wartę Poznań. Niedawno Sebastian Staszewski z Interii Sport informował, że właściciel klubu jest w stanie sprzedać część udziałów za 10 mln złotych. Public Investment Fund dysponuje o wiele większymi środkami, więc ta kwota nie stanowi dla nich problemu.

Towarzyskie El Clasico w Las Vegas w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych [CZYTAJ]

Rozbudowa infrastruktury sportowej

Arabowie zastanawiają się również nad planem rozbudowy sportowej infrastruktury Poznania. Według wspomnianego źródła „PIF” rozważa zrekonstruowanie starego Stadionu im. Edmunda Szyca na obiekt z zamykanym dachem. Prace budowlane miałyby się zakończyć w 2027 roku. W artykule czytamy również o planach związanych modernizacją Toru Poznań, aby ten był dostosowany do norm Formuły 1. Stadion Warty Poznań (tzw. Ogródek) miałby zostać zmieniony w kompleks z kortami tenisowymi, które nadadzą się do organizowania turniejów rangi ATP 1000.

Duże kluby obserwują Nicolę Zalewskiego. Pojawiło się zainteresowanie spoza Włoch [CZYTAJ]

Spotkanie z władzami Lecha i Warty

„Wedle naszych najlepszych informacji, po wizycie we Wrocławiu i w podwrocławskiej gminie Kobierzyce zaplanowanej na koniec czerwca, przedstawiciele saudyjskiego Public Investment Fund zamierzają w następnych dniach odwiedzić Poznań i gminę Dopiero. Ramowy plan wizyty obejmuje spotkanie z władzami miasta Poznania oraz gminy Dopiero, oględziny potencjalnych terenów inwestycyjnych tamże, a na sam deser przewidziano niezobowiązujące rozmowy z właścicielami obu poznańskich klubów” – czytamy.

Źródło: Głos Wrocławia