Gigantyczny awans Lecha Poznań w klubowym rankingu UEFA. Historyczny sezon „Kolejorza”

Kolejne zwycięstwa Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy to nie tylko prestiż i dodatkowe pieniądze, ale również awans w klubowym rankingu UEFA. Mistrzowie Polski w trwającym sezonie przeskoczyli w zestawieniu ponad sto pozycji. 

Lech z Djurgarden w rewanżu zagra o wyższą stawkę! Wielka szansa przez „Kolejorzem” [CZYTAJ]

W czwartek podopieczni Johna van den Broma zrobili duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Lech Poznań na własnym stadionie pokonał Djurgardens IF 2:0. Gole dla „Kolejorza” strzelali Antonio Milić oraz Filip Marchwiński. Rewanż w Sztokholmie odbędzie się 16 marca.

Josue pocałował herb Legii. Dziennikarze uznali to za… przejaw rasizmu. Teraz przepraszają [CZYTAJ]

Dla drużyny ze stolicy Wielkopolski starcie ze Szwedami było siedemnastą potyczką w tym sezonie europejskich pucharów. Na ten wynik złożyło się osiem meczów w eliminacjach – dwumecz w Lidze Mistrzów oraz trzy rundy w LKE – oraz dziewięć spotkań w fazie grupowej i pucharowej tego turnieju.

Trener Djurgarden zadowolony po porażce swojego zespołu. „Kontrolowaliśmy mecz” [CZYTAJ]

Gigantyczny awans w klubowym rankingu UEFA

Kristoffer Velde nie zagrał z powodów dyscyplinarnych. „Nie spodobało się to Johnowi van den Bromowi” [CZYTAJ]

Poza napływem sporej ilości gotówki Lech Poznań walczy również o punkty w klubowym rankingu UEFA. To on decyduje chociażby o rozstawieniu drużyn w poszczególnych rundach europejskich pucharów. Miejsce zespołu w rankingu jest ustalane na podstawie sumy punktów z ostatnich pięciu sezonów (aktualnie 2018/19-2022/23).

Mikel Arteta ocenił debiut Kiwiora. „Nie wiem, co to było. Daliśmy im nadzieję” [CZYTAJ]

Na początku aktualnej kampanii „Kolejorz” plasował się na zaledwie 208. miejscu w klubowym rankingu UEFA. Dzięki dobrym wynikom mistrzowie Polski zaliczyli gigantyczny awans. Aktualnie Lech Poznan plasuje się na 104. lokacie, ex aequo z Royale Union Saint-Gilloise oraz BATE Borysów. W przypadku remisu lub wygranej w rewanżu z DIF, ekipa z Bułgarskiej z pewnością znajdzie się w pierwszej setce zestawienia.