Były selekcjoner nie ma żadnych wątpliwości. Już wkrótce pojawi się „Nowy Lewandowski”?

Robert Lewandowski jest zdecydowanie bliżej, niż dalej końca kariery. Jerzy Engel jest jednak dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłość polskiej piłki. Były selekcjoner naszej reprezentacji uważa, że na gracza podobnego kalibru nie będziemy musieli długo czekać. 
W sierpniu bieżącego roku Robert Lewandowski skończy 36 lat. Pytania o to, jak długo kapitan reprezentacji Polski zamierza jeszcze grać w piłkę pojawiają się coraz częściej. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wymijająco odpowiada zazwyczaj sam zainteresowany. Można się jednak domyślać, że to kwestii najwyżej kilku lat.

Nowy Lewandowski?

Przy okazji tematu o odwieszeniu przez Lewandowskiego butów na kołek pojawiają się również pytania o przyszłość polskiej piłki. 35-latek jest zdecydowanie jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, piłkarzy w naszej historii. Raczej ciężko się spodziewać, żeby w najbliższych latach ktoś był w stanie osiągnąć taki poziom, jak on.

Innej myśli jest natomiast Jerzy Engel. Były selekcjoner reprezentacji Polski stwierdził w „Kanale Sportowym”, że na „nowego Lewandowskiego” nie będziemy musieli długo czekać. Trener na przyszłość polskiej piłki patrzy z dużym optymizmem.

– Jako junior Robert Lewandowski się zupełnie nie wyróżniał. Widzę, jak trenerzy pracują w akademiach i jestem przekonany, że na kolejnego Lewandowskiego długo nie będziemy czekać – zaskoczył Engel. 
Engel uważa, że Polska ma bardzo dużo utalentowanych młodzieżowców. Wskazał jednak jeden warunek, który musi zostać spełniony, aby mogli rozwinąć swój potencjał.

– Mamy bardzo wielu utalentowanych zawodników. Obserwuję pracę akademii i widzę, ile mamy w Polsce talentów. To się w głowie nie mieści. Problem tylko w tym, żeby trafili na dobre przeprowadzenie ich kariery do momentu zawodowej kariery – ocenił były selekcjoner.