Groźba zamachów podczas ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Hiszpanie odpowiadają

Niepokojące wieści pojawiły się w przestrzeni internetowej przed meczami ćwierćfinałowymi Ligi Mistrzów. ISIS, czyli Państwo Islamskie, zapowiedziało ataki na stadiony, na których rozgrywane będą mecze. Nowe ustalenia w tej sprawie przekazała „Marca”. 
We wtorek i w środę (9 i 10 kwietnia) odbędą się pierwsze mecze ćwierćfinałowe tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Najpierw zmierzą się ze sobą ekipy Arsenalu i Bayernu Monachium oraz Realu Madryt i Manchesteru City. Dzień później z kolei czekają nas starcia Atletico Madryt z Borussią Dortmund i PSG z FC Barceloną.

Zagrożenie życia

W poniedziałkowy wieczór, poprzedzający starcia w ćwierćfinałach, internet obiegły z kolei niepokojące zapowiedzi ataków terrorystycznych. Ich autorem było Państwo Islamskie (ISIS), które twierdzi, że zamierza zaatakować wszystkie stadiony, na których odbędą się mecze. Poza nazwami obiektów zamieszczono złowieszczy napis: „Zabijcie ich wszystkich”.

Według hiszpańskiej „Marki” zapowiedź ataków została poważnie potraktowana przez służby w Madrycie, gdzie czeka nas wtorkowe starcie Realu z Manchesterem City. Ostrzeżono również ochronę Santiago Bernabeu. Nie wiadomo jednak, jakie środki mają zostać poczynione, aby zapobiec potencjalnym atakom.
Hiszpanie podkreślają, że mecz nie jest zagrożony. Władze Madrytu mają doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń i tak jest również w tym przypadku. Służby będą musiały mieć jednak oczy szeroko otwarte dookoła głowy.

Dodaj komentarz