Kuriozalne tłumaczenie Xaviego. Kontuzje w zespole powodem złej formy Lewandowskiego?

Xavi Hernandez przed meczem z Getafe wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Zdaniem szkoleniowca FC Barcelony Polakowi może brakować podań od kontuzjowanych kolegów z drużyny.

Lewy ze słabszą formą przez kontuzje kolegów?

FC Barcelona w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Getafe. Xavi Hernandez przed spotkaniem wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego. Hiszpański szkoleniowiec pochwalił Polaka za zaangażowanie w meczu z Gironą (Lewandowski grał wówczas z urazem pleców – przyp. red.). Były reprezentant „La Furia Roja” stwierdził, że słabsza dyspozycja kapitana Biało-Czerwonych mogła się wziąć z uwagi na brak kluczowych piłkarzy w atakującej formacji.

– Brak dwóch-trzech najlepszych piłkarzy jest bardzo odczuwalny. Pedri czy de Jong potrafią wiele wykreować, Dembele tworzy akcje ze skrzydła. Znaczenie ma też samo podejście rywali do tych piłkarzy. Tworzenie sytuacji dla Lewandowskiego i innych zawodników jest kluczowe dla naszej gry. Straty są więc odczuwalne – powiedział Xavi.

Koszmarna kontuzja w meczu Ekstraklasy. Radomiak skończył mecz w dziesiątkę przez wykorzystane zmiany [WIDEO]

– Lewandowski nie był całkowicie sprawny. Rano wydawało się, że nie może zagrać, ale pokazał wielkie zaangażowanie. Zawsze chce być na boisku. Nie był to pierwszy raz, kiedy wyszedł na nie nie w pełni sił. Jestem przekonany, że problemy fizyczne miały na niego wpływ – dodał.

Źródło: sport.es, meczyki.pl

Fot. FC Barcelona