Grzegorz Lato pełen nadziei przed EURO 2024. „Wcześniej wszyscy mówili, że nie mamy szans. Teraz też płaczą”

Grzegorz Lato udzielił wywiadu Mateuszowi Midze z okazji 74. urodzin. Legenda reprezentacji Polski wypowiedziała się na temat sukcesu z przeszłości i porównaniu do grupy na EURO 2024. Lato wspomniał również o Robercie Lewandowskim.

 

Piękny wiek legendy

Grzegorz Lato w poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku skończył 74 lata. Z tej okazji Mateusz Miga przeprowadził z nim wywiad. Były reprezentant Polski opowiedział o pierwszym skojarzeniu z liczbą dotyczącą jego wieku.

 

– Tak, 1974 rok. Mistrzostwa świata w Niemczech. Trzecie miejsce reprezentacji Polski i osobiście mój największy sukces – król strzelców mistrzostw świata. I powiem panu tak. Czasem żartuję z pańskich kolegów, dziennikarzy. Mówię: „Słuchajcie, macie jednego króla, więc go szanujcie”. Ani moje, ani wasze oczy więcej tego nie zobaczą – powiedział.

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski porównał grupę z 1974 roku do tej, która czeka na Biało-Czerwonych podczas nadchodzącego turnieju w Niemczech. Lato uważa, że Polakom o wiele lepiej się gra przeciwko wielkim zespołom.

– W 1974 było podobnie. W grupie Włosi, Argentyna i chłopcy do bicia – my i Haiti. Po pierwszym meczu, gdy ograliśmy Argentynę 3:2, fachowcy nagle zmienili narrację w prasie. Nie tylko w niemieckiej, ale i w polskiej. Wcześniej wszyscy mówili, że nie mamy szans. Teraz też płaczą, że jest Holandia, Francja i Austria. (…) Nam z tymi lepszymi drużynami lepiej się gra. Zdecydowanie lepiej. Po wygranej nad Argentyną pisali, że Polacy to powiew świeżego futbolu. Od razu oceniono, że będziemy w pierwszej czwórce i to się sprawdziło. Mogliśmy też zagrać w finale… – przyznał Lato.

Dziennikarz portalu „sport.tvp.pl” próbował namówić Grzegorza Lato na porównanie, kto jest lepszy – on, czy Robert Lewandowski. Legendarny zawodnik unikał odpowiedzi na pytanie, uciekając w żartobliwe tony.

– Robert to nasz zdecydowanie najlepszy zawodnik. Światowa czołówka. (…) To są różne dekady… Pamiętajmy, że kiedyś nie można było wyjechać za granicę w wieku Roberta Lewandowskiego. Za to z drugiej strony, najlepsi polscy zawodnicy grali w kraju i mieliśmy sukcesy klubowe w Europie. Dziś jest ciężko wejść do grupy – powiedział.

– Kto jest lepszy? Nie ma porównania, bo ja jestem o blisko 40 lat starszy! Jakbyśmy obaj mieli po 30 lat to byśmy mogli spróbować – podsumował.

Źródło: TVP Sport

Dodaj komentarz