Królewski apeluje do PZPN ws. kibiców. Wytknął też hipokryzję władz Wisły Płock

Wisła Płock nie zgodziła się na wpuszczenie kibiców Wisły Kraków na swój obiekt podczas meczu, który odbędzie się 13 kwietnia. Jarosław Królewski zaapelował do Polskiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie.

 

Obejście przepisów?

Wisła Kraków drugi sezon z rzędu walczy o powrót do Ekstraklasy. Klub zarządzany przez Jarosława Królewskiego na razie znajduje się w strefie barażowej. Tabela jest jednak na tyle spłaszczona, że Biała Gwiazda wciąż ma szanse na bezpośredni awans.

13 kwietnia krakowska drużyna zagra w Płocku z tamtejszą Wisłą. Piłkarze Białej Gwiazdy nie będą mogli jednak liczyć na wsparcie swoich kibiców. Wszystko przez decyzję władze ekipy z Płocka.

 

– Dnia 5 sierpnia 2023 roku w Radłowie, w trakcie turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do tragicznego incydentu z udziałem m in. kibiców Wisły Kraków, podczas którego śmierć poniósł kibic innej drużyny. Udział zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków w trakcie zaplanowanej na dzień 13 kwietnia 2024 r. imprezy masowej – naszym zdaniem – może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników imprezy. W związku z tym Zarząd Klubu Wisła Płock S.A. zmuszony jest podjąć powyższą decyzję – czytamy.

Podczas wspomnianego turnieju udział w bójce brali również sympatycy Unii Tarnów, Zagłębia Sonsowiec i BKS-u Stal Bielsko-Biała. Jarosław Królewski po komunikacie ze strony Wisły Płock wytknął im hipokryzję. Szef krakowskiego klubu zaapelował również do PZPN-u.

– Dnia 15 grudnia 2023 roku, kibice Zagłębia Sosnowiec zostali przyjęci na stadionie Wisły Płock. Dziś władze Wisły Płock oficjalnie informują, że powodem nieprzyjęcia kibiców Wisły Kraków są wydarzenia z Radłowa i obecność tam kibiców WK – napisał na Twitterze.

– PZPN to jawne obejście przypisów licencyjnych. Ten przypadek stanowi wyraźny przykład manipulacji przepisami licencyjnymi. Domagamy się natychmiastowego publicznego stanowiska dlaczego kibice ZS zostali przyjęcie na mecz, a tego prawa odmawia się kibicom Wisły Kraków powołując się na ich OBECNOŚĆ podczas własnego turnieju w Radłowie. Czy owy zakaz w myśl tej logiki nie powinien dotyczyć obu drużyn? – dodał.

– Przypominam, że według służb najbardziej prawdopodobną wersją śmierci kibica to wynik wybuchu środków pirotechnicznych, które miał odpalać sam kibic, który był cześcią grupy, która odwiedziła tego dnia kibiców WK i UT – podsumował.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz