Szymański bliski przenosin do Premier League. „Wkrótce ma podpisać kontrakt”

Sebastian Szymański przyciągnął uwagę europejskich klubów swoją imponującą formą z początku sezonu w trakcie gry w Fenerbahce. Według doniesień tureckich mediów Polak ma niedługo podpisać kontrakt z Tottenhamem.

 

Szymański może zmienić otoczenie

Szymański rozpoczął sezon w Fenerbahce z dużym impetem, regularnie zdobywając bramki i asysty. Choć jego forma nieco spadła w późniejszej części sezonu, ostatecznie zakończył rozgrywki z 13 bramkami i 19 asystami. Te statystyki przyciągnęły uwagę wielu klubów z Europy. To z kolei może skutkować transferem w letnim oknie.

Według doniesień portalu fotomac.com.tr Tottenham jest bliski zakontraktowania Szymańskiego. Klub z Premier League już złożył ofertę w wysokości 25 milionów euro plus premie, na którą Fenerbahce miało zareagować pozytywnie.

 

Rekord transferowy

Jeśli transfer dojdzie do skutku, będzie to rekordowa transakcja dla tureckiego klubu. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord sprzedaży dotyczy przenosin Vedata Muriqiego do Lazio za 21 milionów euro. Jak podaje wspomniane źródło, 25-letni pomocnik wkrótce ma podpisać kontrakt z Tottenhamem.

Pozostałe oferty

Choć Tottenham jest głównym kandydatem do zakontraktowania Polaka, pojawiały się także informacje o zainteresowaniu ze strony Olympique Marsylia i Lazio, jednak żaden z tych klubów nie przedstawił jeszcze konkretnej oferty.

Po krótkim urlopie na Malediwach Szymański wrócił do Turcji, gdzie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z Fenerbahce.

Źródło: fotomac.com.tr

Dodaj komentarz