Kluby licytują się o Adama Buksę. Nowa oferta wykluczyła transfer

Według doniesień chorwackich mediów Adam Buksa był bliski przenosin do Dinama Zagrzeb. Tak się jednak nie stało, ponieważ do gry wkroczył inny zespół, który zaproponował za niego 4 i pół miliona euro.

 

Buksa z licznymi ofertami

Adam Buksa zakończył sezon w tureckim Antalyasporze z imponującym wynikiem 16 bramek w 35 meczach. Napastnik był wypożyczony z RC Lens, gdzie wcześniejsze problemy zdrowotne uniemożliwiły mu pełne wykorzystanie swojego potencjału. Mimo że Antalyaspor chciał wykupić Buksę na stałe, piłkarz zdecydował się na zmianę otoczenia.

Podczas Euro 2024, Buksa zdołał wpisać się na listę strzelców w meczu przeciwko Holandii, co zwiększyło zainteresowanie jego osobą na rynku transferowym. Według doniesień chorwackich mediów Buksa był bliski przenosin do Dinamo Zagrzeb.

Nie dla Chorwatów

„Večernji list” informuje, że mistrzowie Chorwacji złożyli ofertę za polskiego napastnika, jednak RC Lens otrzymało korzystniejszą propozycję od innego klubu. Oferta opiewająca na 4,5 miliona euro, zablokowała transfer Buksy do Zagrzebia. Na razie nie wiadomo jednak, jaki zespół złożył propozycję za polskiego napastnika.


 

Przyszłość Adama Buksy nadal nie jest jasna. Wiele wskazuje jednak na to, że napastnik nie będzie kontynuował kariery w Antalyasporze ani w RC Lens. Jego obecna wartość rynkowa wynosi około sześciu milionów euro. Umowa Buksy z francuskim klubem obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

Źródło: Večernji list

Dodaj komentarz