Władze Bayernu pozwolą odejść Flickowi? Wyciekła lista z nazwiskami kandydatów do objęcia stanowiska trenera

Trener Bayernu Monachium, Hansi Flick poinformował po meczu z Wolfsburgiem, że wraz z końcem sezonu chciałby opuścić klub. Do sieci wyciekła lista z potencjalnymi kandydatami na jego miejsce.

– Po sezonie chcę odejść z Bayernu Monachium. Zapytałem już szefów klubu o możliwość rozwiązania umowy – stwierdził po meczu z Wilkami Hansi Flick.

Pozwolą mu odejść

Słowa trenera Bayernu zaskoczyły wielu ludzi. Według dziennikarzy Sport Bilda klub nie będzie trzymać Flicka na siłę, mimo jego kontraktu obowiązującego do końca czerwca 2023 roku.

Kto zastąpi Flicka?

Rozstanie z obecnym szkoleniowcem oznacza, że Bayern musi zrobić rozeznanie rynku. Do opinii publicznej trafiła lista potencjalnych kandydatów na miejsce Flicka.

„Bayern na razie nie ma następcy, ale na rynku już takie nazwiska się pojawiają. Julian Nagelsmann, Mark van Bommel, Erik ten Hag i Ralf Rangnick” – twierdzą eksperci z Bilda.

Wśród faworytów wymienia się trenera RB Lipsk, jednak wyciągnięcie go z klubu będzie bardzo trudne. Przypomnijmy, że Czerwone Byki oczekują za Nagelsmanna około 20 milionów euro.

„Nie było rozmów”

Sam szkoleniowiec ostatnio ucinał plotki o porozumieniu z Bayernem.

– Nie było i nie ma obecnie żadnych rozmów z Bayernem Monachium. To samo tyczy się również moich agentów. Nie mam bladego pojęcia skąd Lothar ma takie informacje – mówił Nagelsmann.

− Żadne rozmowy nie miały miejsca. Moja umowa z RB Lipsk w dalszym ciągu obowiązuje do końca czerwca 2023 roku – uzupełnił.

Źródło: WP Sportowe Fakty