Rekordowa suma za transfer trenera? RB Lipsk jest w stanie oddać Nagelsmanna

Julian Nagelsmann jest jednym z najbardziej rozchwytywanych szkoleniowców w ostatnim czasie. Od dawna spekuluje się, do którego z czołowych zespołów w Europie dołączy. Według dziennikarza Sport1.de RB Lipsk jest w stanie oddać szkoleniowca za odpowiednią kwotę.

Nowe informacje

Media od dawna spekulują na temat przenosin Juliana Nagelsmanna do większego klubu. Wśród zainteresowanych jego osobą wymieniało się europejskich hegemonów. Florian Plettenberg z portalu Sport1.de zdradził, że władze klubu z Lipska są w stanie zgodzić się na odejście niemieckiego szkoleniowca. Stawiają jednak pewien warunek.

Rekordowa suma

Włodarze RB Lipsk pozwolą Nagelsmannowi opuścić klub, jeśli otrzymają za niego kwotę w wysokości 15-20 mln euro.

Powiązania z Bayernem

W ostatnich tygodniach media najczęściej wspominają o szkoleniowcu Czerwonych Byków w kontekście „transferu” do Bayernu Monachium. Główny zainteresowany jednak ucieka od tych spekulacji, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

− Żadne rozmowy nie miały miejsca. Moja umowa z RB Lipsk w dalszym ciągu obowiązuje do końca czerwca 2023 roku – mówił Julian Nagelsmann.

Największy trenerski talent na rynku?

Julian Nagelsmann ma zaledwie 33-lata, a już jest łakomym kąskiem dla europejskich potentatów. Niemiec trenował wcześniej drużynę Hoffenheim, po czym zasłużył sobie na angaż w RB Lipsk. W ciągu 87 spotkań w barwach Czerwonych Byków uzyskał średnią punktową na poziomie 2,02 pkt na mecz.

Źródło: Sport1.de