Wiemy, co Xavi przekazał Ferranowi Torresowi na kartce. Chodziło o aspekty taktyczne

W trakcie meczu FC Barcelony z Viktorią Pilzno kamery zarejestrowały ciekawy obrazek. W drugiej połowie meczu Ferran Torres otrzymał kartkę z poleceniami od Xaviego Hernandeza. Hiszpańskie media ujawniły, co przekazał swojemu podopiecznemu Xavi.

Za nami pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. W środę oczy wielu polskich kibiców były skierowane na mecz z udziałem Roberta Lewandowskiego. Na Camp Nou FC Barcelona podejmowała Viktorę Pilzno. Spotkanie zakończyło się okazały zwycięstwem gospodarzy 5:1. W końcowym sukcesie ekipy z Katalonii dużą rolę odegrał Lewandowski, który zdobył hat-tricka. Po jednej bramce dla Barcy zdobyli jeszcze Franck Kessie oraz Ferran Torres. Jedyną bramkę dla zespołu z Czech zdobył Jan Sykora.

Odważna teza Martina Braithwaite’a. „To on robi większą różnicę niż Lewandowski” [CZYTAJ]

Wskazówki od Xaviego

Ciekawe zdarzenie zarejestrowały telewizyjne kamery w drugiej części spotkania. W 81. minucie gry na murawie pojawił się debiutujący w bordowo-granatowych barwach Pablo Torre. 19-latek wbiegł na boisko z kartką od Xaviego, którą następnie przekazał Ferranowi Torresowi.

Eric Garcia nie spodziewał się tego po Lewandowskim. Piłkarz Barcy wyznał, o co chodzi [CZYTAJ]

Oto, co przekazał Xavi

Hiszpańskie media nie potrzebowały dużo czasu, by dowiedzieć się, co znajdowało się na kartce. Według „Mundo Deportivo” Xavi przekazał Ferranowi 3 wskazówki. Po pierwsze, przy rzucie rożnym w defensywie Hiszpan miał kryć piłkarza z numerem „2”. Z tym numerem występował Lukas Hejda. Po drugie, przy rzucie wolnym w defensywie rozgrywanym z boku boiska, Ferran miał ustawić się „jako pierwszy w linii”. I po trzecie, w murze 22-latek miał ustawiać się jako czwarty.

Michał Budzich