Odważna teza Martina Braithwaite’a. „To on robi większą różnicę niż Lewandowski”

Martin Braithwaite podzielił się kontrowersyjną opinią nt. wpływu poszczególnych piłkarzy na dyspozycję całej drużyny FC Barcelony. Zdaniem duńskiego napastnika Ousmane Dembele robi większą różnicę niż Robert Lewandowski.

Transfer Martina Braithwaite’a do FC Barcelony od samego początku budził ogromne kontrowersje. W 2020 roku Barça zapłaciła za przeciętnego napastnika Leganes 18 milionów euro. W sumie Duńczyk spędził na Camp Nou ponad 2 lata. W tym czasie dla Dumy Katalonii rozegrał 58 spotkań, w których strzelił 10 bramek.

Eric Garcia nie spodziewał się tego po Lewandowskim. Piłkarz Barcy wyznał, o co chodzi [CZYTAJ]

Braithwaite opuszcza Barçę

W ostatnich miesiącach zarząd Barçy pracował nad wyrzuceniem z klubu Martina Braithwaite’a. Ogromną przeszkodą był kontrakt Duńczyka, który obowiązywał do 2024 roku. Ostatecznie obie strony zdecydowały się rozwiązać umowę. Mówi się, że Barça miała wypłacić Duńczykowi część wynagrodzenia, które wynikało z obowiązującego kontraktu. Po rozstaniu z Blaugraną Braithwaite zdecydował się zasilić szeregi Espanyolu.

Lech Poznań był bliski sprawienia sensacji. Hiszpańscy dziennikarze docenili występ Polaków [CZYTAJ]

Kontrowersyjna opinia

Ostatnio Braithwaite udzielił wywiadu dla „Catalunya Radio”. W rozmowie wypowiedział się na kilka kwestii związanych z jego byłym klubem. Duńczyk postawił kontrowersyjną tezę. Uważa on, że Ousmane Dembele robi większą różnicę na boisku aniżeli Robert Lewandowski.

– Dembélé robi większą różnicę niż Lewandowski. Ousmane to dobry chłopak, bardzo go lubię. Ma niezwykły talent. Poza Messim nie widziałem nigdy takiego zawodnika – ocenił Martin Braithwaite.

– Lewandowski strzela mnóstwo goli i jestem z jego powodu szczęśliwy. To wielki profesjonalista. Życzę mu wszystkiego dobrego i udanego sezonu, ale ja teraz chcę wygrywać w Espanyolu – dodał.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich