Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa! Kosta Runjaić zwolniony

Kosta Runjaić został zwolniony z funkcji pierwszego trenera Legii Warszawa. Zakulisową informację przekazał Łukasz Olkowicz. Klub nie potwierdził jeszcze medialnych doniesień.
Sezon 2023/2024 na krajowym podwórku nie układa się po myśli Legii Warszawa. Jak co roku stołeczny klub miał walczyć o mistrzostwo Polski. Niestety, ale obecnie Legia zajmuje dopiero 5. lokatę w ligowej tabeli. Do lidera Ekstraklasy Legia traci już 7 punktów. Sytuacja Legionistów mogła być o wiele lepsza, gdyby nie ostatni remis z Jagiellonią Białystok (1:1).

I to właśnie ostatnia strata punktów w meczu z Jagiellonią wywołała trzęsienie ziemi w gabinetach Legii Warszawa. Jak informuje Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego Onet”, władze warszawskiego klubu postanowiły rozstać się z Kostą Runjaiciem. Przypomnijmy, że 52-latek miał ważny kontrakt z Legią aż do 2026 roku. Póki co Legia nie wydała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.
Władze Legii poinformowały Kostę Runjaicia o zakończeniu współpracy. Co ciekawe, o odejściu trenera nie wiedzą jeszcze sami piłkarze. Jak ujawnia Łukasz Olkowicz, dziś o godzinie 11:00 ma odbyć się spotkanie z zawodnikami. To właśnie wtedy maja się oni dowiedzieć o zakończeniu pracy niemieckiego szkoleniowca.

Kosta Runjaić objął Legię Warszawa przed startem sezonu 2022/2023. Przez ponad półtora roku pracy 52-latek poprowadził Legię w 84 oficjalnych meczach. W tym czasie zdobył z klubem Puchar i Superpuchar Polski.

 


źródło: Przegląd Sportowy Onet

Michał Budzich

Dodaj komentarz