Eric Garcia nie spodziewał się tego po Lewandowskim. Piłkarz Barcy wyznał, o co chodzi

Robert Lewandowski w FC Barcelonie prezentuje się kapitalnie. W swoich pierwszych występach zachwycił zarówno kibiców, dziennikarzy, jak i kolegów z drużyny. Już nie raz piłkarze Blaugrany pięknie wypowiadali się o umiejętnościach 34-latka. Eric Garcia wyznał, co wywołało u niego największe zdziwienie. 

Lewandowski ma jak na razie pięć oficjalnych występów w FC Barcelonie. Polak strzelił w nich już osiem goli, z czego trzy trafienia zaliczył w meczu z Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów. Pozostałe trafienia udało mu się skompletować w La Lidze.

Lider

34-latek to jednak nie tylko gwarancja gradu goli. Lewandowski na boisku pełni także funkcję lidera drużyny i jednego z rozgrywających. Eric Garcia wprost przyznaje, że nie spodziewał się, jak wiele Polak mówi na boisku.

– Byłem zaskoczony, jak dużo Robert Lewandowski mówi na boisku. Pomaga swoim kolegom z drużyny, mówi ci, co zamierza zrobić, abyś zwrócił na to uwagę. To spektakularny napastnik – wyznał piłkarz Barcelony na łamach „RAC1”.

Początkowo pojawiały się głosy, że Lewandowski może nie poradzić sobie w nowej lidze po tak długim pobycie w Bundeslidze. Kapitan reprezentacji Polski zamknął jednak wszelkie dyskusje w tym temacie.

– Piłkarze na takim poziomie wszędzie się adaptują. Oczywiście to jest Barcelona, a on trafił tutaj, aby strzelać gole – stwierdził Garcia i dodał – Przyszły mecze o stawkę i nikt już nie pamiętał o tym, co się wydarzyło wcześniej [w sparingach – przyp. red.]. Okazało się, że to wspaniały napastnik.