Warta Poznań jednak bez zmiany właściciela. „Transakcja została unieważniona”

 

W sierpniu 2022 roku spółka DD12 Lab została większościowym udziałowcem Warty Poznań. Klub na oficjalnej stronie internetowej poinformował o unieważnieniu transakcji. W związku z tym właścicielem pakietu większościowego znów został Bartłomiej Farjaszewski.

Unieważniona transakcja

– Nabywca pakietu inwestorskiego zapowiedział skupienie szerszego grona biznesowego wokół najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski i dalszy rozwój klubu. Jednym z elementów transakcji była umowa sponsoringowa pomiędzy Wartą Poznań a firmą Space Digital Group Sp. z o.o. Niestety, do dziś umowa ta nie została zrealizowana. W tej sytuacji władze klubu zostały zmuszone do podjęcia decyzji o uznaniu transakcji przejęcia Warty Poznań przez spółkę DD12 Lab za niebyłą – czytamy w komunikacie klubu.

Dyrektor sportowy Wisły Płock skomentował transfer Davo. „Warunki były narzucone przez nas” [CZYTAJ]

Głos właściciela

Głos w sprawie unieważnienia transakcji zabrał również Bartłomiej Farjaszewski. Właściciel Warty Poznań zdradził, że klub wrócił do punktu wyjścia, czyli „momentu poszukiwania inwestora lub inwestorów”.

– Cała operacja oparta była na kilku elementach składowych, z których najważniejszym aspektem w wymiarze finansowym było zawarcie umowy sponsoringowej ze spółką Space Digital Group. Niestety, firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, mimo że kilkukrotnie, w dobrej wierze, zgadzaliśmy się na przesunięcie terminu realizacji świadczeń. Jako rada nadzorcza byliśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami drugiej strony. Staraliśmy się ze zrozumieniem podejść do przedstawianych powodów opóźnień i wciąż byliśmy zapewniani, że transze w końcu trafią na konto klubu. Z końcem stycznia minął okres 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. To powinien być wystarczający czas na realizację płatności – wytłumaczył.

Karol Świderski może wrócić do Europy! Interesuje się nim duży klub z Serie A [CZYTAJ]

– Klub ma uregulowaną sytuację w zakresie zobowiązań pracowniczych oraz publiczno-prawnych. Wynagrodzenia realizowane są zgodnie z planem i tak też będzie w najbliższych miesiącach. Największym wyzwaniem znów jednak staje się ustabilizowanie struktury przychodowej, aby możliwy był dalszy rozwój klubu. Wracamy więc do punktu wyjścia, czyli momentu, gdy szukaliśmy dla Warty Poznań inwestora lub inwestorów – zakończył Farjaszewski.

Źródło: Warta Poznań

Dodaj komentarz