Karol Świderski może wrócić do Europy! Interesuje się nim duży klub z Serie A

Według portalu meczyki.pl Karol Świderski znalazł się na celowniku Lazio. Rzymski klub może ściągnąć do siebie napastnika Charlotte FC już najbliższego lata. 

Świderski zameldował się w Stanach Zjednoczonych w styczniu ubiegłego roku. Polak zmienił wówczas grecki PAOK na Charlotte FC, w którego barwach w pierwszym sezonie rozegrał 30 meczów. 10 razy umieszczał piłkę w siatce. Stał się szybko ważną postacią swojego zespołu.

Powrót do Europy?

Okazuje się, że wyjazd za ocean może się okazać dla Świderskiego strzałem w „dziesiątkę”. Napastnikiem zainteresowały ponoć mocniejsze zespoły ze Starego Kontynentu. Według Radosława Przybysza z „Meczyków” latem 26-latek może trafić do Lazio.

– Tajemne meczykowe źródła informują o pewnej plotce. Być może latem do Lazio Rzym trafi Karol Świderski – mówił Przybysz w programie „Okno Transferowe Extra” na kanale „Meczyków”.

Obecnie nieprzerwanie głównym snajperem Lazio jest Ciro Immobile. Świderski miałby zatem arcytrudnego rywala do walki o skład. Na korzyść reprezentanta Polski działa jednak fakt, że Włoch nie ma swojego nominalnego zastępcy.

– Problemy z Lazio Rzym są dwa. Jest Ciro Immobile, które oczywiście ma absolutne pierwszeństwo w grze. A drugim problemem jest to, że nie ma „wiceImmobile”. Pytanie, jaka byłaby tutaj rola Karola Świderskiego – mówił w tym samym programie Dominik Guzik z „Eleven Sports”.

– Problemem może być też cena, bo Lazio dużo nie wydaje dużo na piłkarzy. Myślę, że będzie to kwota maksymalnie 5-6 milionów – dodał Piotr Dumanowski, także dziennikarz „Eleven Sports”.

Dodaj komentarz