Szokujące słowa prezesa francuskiej federacji. Mbappe chciał zakończyć karierę w kadrze

Reprezentacja Francji zakończyła swój udział w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy już na etapie 1/8 finału. Prezes francuskiej federacji Noël Le Graët zdradził, że po porażce ze Szwajcarią Kylian Mbappe rozważał zakończenie kariery w kadrze.

Przed rozpoczęciem EURO 2020 „Trójkolorowi” stawiani byli w gronie murowanych kandydatów do zwycięstwa w całym turnieju. Podopieczni Didera Deschampsa byli na dobrej drodze do awansu do ćwierćfinału, jednak ich plany niespodziewanie pokrzyżowała Szwajcaria.

Milik może zmienić otoczenie. Spore zainteresowanie klubu z Serie A [CZYTAJ]

Do 80. minuty meczu z reprezentacją „Rossocrociatich” Francuzi prowadzili 3:1 i wszystko wskazywało na to, że uda im się awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Szwajcarzy walczyli jednak do samego końca i w samej końcówce udało im się doprowadzić do wyrównania, a następnie okazali się lepsi w konkursie rzutów karnych.

Włoski klub poszukuje nowego napastnika. Krzysztof Piątek jednym z kandydatów [CZYTAJ]

Mbappe chciał odejść z kadry

Kylian Mbappe okazał się jedynym piłkarzem, który nie wykorzystał swojej jedenastki. Na napastnika PSG wylała się wówczas fala hejtu. Jak zdradził prezes francuskiej federacji, 23-latek rozważał zakończenie swojej kariery reprezentacyjnej.

Miroslav Klose objął austriacki klub. Niemiec mógł pracować w Ekstraklasie [CZYTAJ]

– Rozmawiałem z Mbappe po Euro. Miał pretensje, że federacja nie broniła go po niestrzelonym karnym i krytyce w Internecie. Był zły, nie chciał już grać w reprezentacji Francji. Wiadomo, jak jest – to urodzony zwycięzca, który był bardzo sfrustrowany odpadnięciem z turnieju – powiedział Noël Le Graët.