Świetne informacje dla polskich kibiców. TVP blisko pozyskania nowych praw. Wszystkie mecze będą do obejrzenia za darmo

Według doniesień portalu „Sport.pl” Telewizja Polska nabędzie prawa do transmisji Fortuna 1. Ligi. Publiczny nadawca ma pokazywać wszystkie mecze w każdej kolejce.
Będzie darmowy dostęp do Fortuna 1. Ligi

Kacper Sosnowski z portalu „Sport.pl” przekazał, iż stacja Polsat niebawem rozstanie się z prawami do transmisji pierwszej ligi. Rozgrywki od następnego sezonu trafią do TVP. Według doniesień wspomnianego źródła decyzja już zapadła, jednak zostały do dopięcia ostatnie formalności.
– Umowa zobowiązuje nadawcę do pokazywania w telewizji czterech meczów z jednej kolejki, a do tego wszystkich dziewięciu spotkań „na własnej stronie internetowej lub platformie VOD/OTT nadawcy telewizyjnego”. To oznacza konieczność produkcji nieco prostszego sygnału telewizyjnego z pięciu dodatkowych meczów, przy czym produkcja nie musi być po stronie posiadacza praw. Według naszych informacji przez ostatnie tygodnie trwały właśnie rozmowy dotyczące produkcji tych spotkań, ale też luźne sondowanie tego, czy TVP mająca też programy lokalne, mogłaby i chciała pokazywać jakieś mecze w ośrodkach regionalnych – czytamy.

Bunt kibiców Ajaxu! Mecz z Feyenoordem został przerwany. Kibice zdemolowali stadion [WIDEO]

– Przy nowej umowie z TVP też będzie można oglądać w internecie wszystkie mecze, ale nie będą za to pobierane opłaty. Dostęp do spotkań, których nie ma w telewizyjnej transmisji, będzie darmowy. Te pięć internetowych meczów prawdopodobnie będzie dostępnych na stronie TVP Sport i w aplikacji mobilnej – dodaje Kacper Sosnowski.

– Konkretyzowanie zapisów umowy trochę trwa, bo równolegle dyskutowane są wszystkie sprawy związane z innymi prawami. Przypomnijmy, że oprócz I ligi i Pucharu Polski TVP będzie pokazywać mecze II ligi (dwa spotkania) w kolejce oraz spotkania młodzieżowych i kobiecych reprezentacji piłkarskich – podsumował dziennikarz.
Wspomniane źródło przekonuje, że sprawa wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Informacja o otwartym dostępie do meczów pierwszej ligi z pewnością ucieszy wielu kibiców. Przypomnijmy, że Polsat emituje te rozgrywki w formacie PPV. W bieżącym sezonie tej ligi można śledzić wiele uznanych polskich marek. Są nimi m.in.: Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Arka Gdynia, Wisła Płock, GKS Katowice czy Polonia Warszawa.

Źródło: Sport.pl