Josue oburzył się wywiadem Wszołka. „To zabawne… Niech mówią”

Josue zareagował na wywiad Pawła Wszołka. Portugalczyk dodał wpis w mediach społecznościowych, w których odnosi się do słów polskiego kolegi z Legii Warszawa.

Zmiany w Legii

 

Ostatnie tygodnie przyniosły sporo zmian w kadrze Legii Warszawa. Po odejściu trenera Kosty Runjaicia, klub pożegnał się również z Josue oraz Yurim Ribeiro. W ich miejsce zakontraktowano kilku nowych zawodników. Do klubu sprowadzono Kacpra Chodynę, Luquinhasa, Claude’a Gonçalvesa i napastnika Jean-Pierre’a Nsame.

Odejście Josue, który pełnił funkcję kapitana drużyny, było przedmiotem licznych spekulacji. Chociaż nie miał on pełnego poparcia wszystkich w klubie, wielu kibiców liczyło na to, że 33-latek otrzyma propozycję nowego kontraktu. Ostatecznie do tego nie doszło, a Josue przygotowuje się do nowego sezonu, choć jego przyszły klub wciąż pozostaje nieznany.

 

Wpływ Josue na szatnię

W rozmowie z TVP Sport, Paweł Wszołek został zapytany o wpływ Josue na drużynę. Wszołek podkreślił, że portugalski pomocnik miał znaczący wpływ na zespół zarówno na boisku, jak i poza nim.

– Miał bardzo duży wpływ na zespół. Na boisku wiele od niego zależało. To żadna tajemnica, że był jednym z najważniejszych zawodników drużyny. […] To był piłkarz, który dawał nam mnóstwo jakości – powiedział Paweł Wszołek.

Wszołek zwrócił również uwagę na specyficzny charakter Josue, dodając, że mimo pewnych wad, jego obecność w zespole była wartościowa.

– Jednocześnie wiemy, że to też specyficzny człowiek ze swoim charakterem. Tylko że on w ten sposób sporo nas także nauczył. Wady? Miał, zresztą jak każdy człowiek, ale tak samo było z zaletami – dodał polski piłkarz Wojskowych.

Nieporozumienie przez tłumaczenie?

Słowa Wszołka nie przypadły do gustu Josue, który wyraził swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Portugalczyk zasugerował, że jego koledzy z drużyny powinni być wdzięczni za jego wkład w ich sukcesy na boisku.

– To zabawne, że niektórzy ludzie nigdy, odkąd grają z Josue, nie mieli tak często bramek i asyst. Niech mówią. Bla, bla, bla. Może śnią o mnie? Pięknej nocy – napisał na Twitterze Josue.

Niektórzy kibice sugerują, że reakcja Josue mogła wynikać z niedokładnego tłumaczenia słów Wszołka. Informują o tym Portugalczyka w komentarzach. Wiele wskazuje więc na to, że doszło do nieporozumienia.

Źródło: Twitter/TVP Sport

Dodaj komentarz