Sprzedaż Roberta Lewandowskiego pozwoli FC Barcelonie na wielki transfer. „Byłoby to możliwe, gdyby przyjął ofertę z Arabii”

Katalońskie media rozpisują się na temat potencjalnego odejścia Roberta Lewandowskiego z FC Barcelony. Według Jordiego Gila z redakcji „Sport” transfer Polaka pozwoliłby Blaugranie na sprowadzenie zawodnika na inną pozycję. 
Potrzebują wzmocnienia

Robert Lewandowski w bieżącym sezonie nie prezentuje się najlepiej w barwach FC Barcelony. Lokalne media w ostatnim czasie coraz częściej spekulują na temat potencjalnego odejścia Polaka do Arabii Saudyjskiej.
Spory błąd Marcina Bułki na początku meczu. Nicea przegrała 1:3 z Le Havre [WIDEO]

Według najnowszych doniesień odejście Roberta Lewandowskiego pozwoliłoby na sprowadzenie Bruno Guimaraesa. Takie informacje przekazał Jordi Gil ze „Sportu”.
– W Anglii upierają się, że Guimaraes jest jednym z celów FC Barcelony. Jego przybycie byłoby możliwe, gdyby Robert Lewandowski przyjął ofertę z Arabii Saudyjskiej – napisał.

Blaugrana wciąż nie wzmocniła pozycji pomocnika po odejściu Sergio Busquetsa. Sprowadzony Oriol Romeu nie prezentuje odpowiedniego poziomu dla FC Barcelony. Jordi Gil w swoim artykule na łamach „Sportu” przypomniał, że Bruno Guimaraes podpisał niedawno nową umowę z Newcastle United. Brazylijczyk zgodził się w kontrakcie na klazulę odstępnego w wysokości 100 milionów funtów.
Odejście Roberta Lewandowskiego pozwoliłoby FC Barcelonie na zapłatę wspomnianej kwoty. Według doniesień „Sportu” Polak nie ma jednak intencji, aby opuszczać Katalonię.

Umowa kapitana reprezentacji Polski z FC Barceloną obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Źródło: Sport, Meczyki.pl