Sławomir Peszko o decyzji Grzegorza Krychowiaka. „Uprzedził pewnie fakt, bo prawdopodobnie nie zostałby powołany”

 

Sławomir Peszko skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. – Uprzedził pewnie fakt, bo prawdopodobnie nie zostałby powołany – przyznał „Peszkin” w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

Koniec kariery w kadrze

Grzegorz Krychowiak w ostatnich dniach poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Polak w ostatnim czasie nie notował najlepszych występów, dlatego Sławomir Peszko uważa, że 33-latek uprzedził fakt o braku powołania.

Szymon Marciniak odrzucił ofertę z Arabii Saudyjskiej! Szejkowie oferowali wielką kasę [CZYTAJ]

Były piłkarz Wieczystej Kraków dodał jednak, że Grzegorz Krychowiak pomimo braku wielkiej osobowości w pewnym momencie stanowił o sile kadry. Sławomir Peszko przede wszystkim wskazuje na okres pod wodzą Adama Nawałki.

– W ostatnim czasie w reprezentacji Polski spadło na niego wiele krytyki. Postanowił zakończyć karierę w kadrze. Uprzedził pewnie fakt, bo prawdopodobnie nie zostałby powołany. […] Nie był może wielką osobowością, bo na zgrupowaniach zawsze był trochę skryty i bardziej spędzał czas w mniejszym gronie, ale jego jakość piłkarska w czasach Nawałki była fantastyczna – powiedział Sławomir Peszko w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

Grzegorz Krychowiak zanotował 100 występów w reprezentacji Polski. 33-letni pomocnik strzelił w tym czasie pięć bramek. Portal transfermarkt.de wycenia go na 5 mln euro.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet