Potężna kara dla Legii od UEFA. Pokłosie wyjazdowego meczu z Aston Villą

UFEA wymierzyła srogą karę Legii Warszawa. Jest to efekt zamieszek podczas wyjazdowego meczu Ligi Konferencji Europy przeciwko Aston Villi.
Trzydziestego dnia listopada Legia Warszawa mierzyła się na wyjeździe z Aston Villą w meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Jednak w Polsce nie o samym meczu mówiło się najwięcej. Głównym tematem w tym wątku byli kibice Legii, którzy nie zostali wpuszczeni na Villa Park.
Pomimo decyzji angielskich władz o niewpuszczeniu polskich kibiców na trybuny, ci i tak w licznym gronie stawili się pod stadionem. W mediach można było jednak zaobserwować liczne materiały, na których widać, jak dochodziło do starć między kibicami a miejscowymi służbami. Krótko mówiąc – pod stadionem nudą nie wiało.
Dziś UEFA ogłosiła kary po ostatnich meczach europejskich pucharów. Wśród wymienionych sankcji pojawił się mecz Aston Villi z Legią Warszawa. Kara została wymierzona tylko polskiemu klubowi.
Decyzją CEDB Legia Warszawa została ukarana karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy euro. Co więcej, na kolejnych pięciu wyjazdowych meczach Legii w europejskich pucharach nie będą mogli stawić się jej kibice. Powód? Akty wandalizmu takie jak rzucanie przedmiotami, czy odpalanie fajerwerków.


źródło: uefa

1 komentarz do “Potężna kara dla Legii od UEFA. Pokłosie wyjazdowego meczu z Aston Villą”

  1. Pomimo ważnego biletu policja i służby porządkowe w sposób chamski i ordynarny uniemożliwili mi wejście na sektor wypychając mnie od wejścia. BOBO Król Polskich Kibiców uczestnik XII Mundiali i VIII UEFA EURO oraz Igrzysk Olimpijskich w Sydney Australia i meczu z okazji Jubileuszu 💯 lecia FIFA.

Możliwość komentowania została wyłączona.