Pokaz siły i okazałe zwycięstwo FC Barcelony. Robert Lewandowski z tytułem zawodnika meczu [WIDEO]

FC Barcelona pokonała meksykański Pumas UNAM 6:0 i zdobyła trofeum Joana Gampera. Znakomite zawody rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył bramkę, a do tego zanotował dwie asysty. Polski napastnik został wybrany piłkarzem meczu.

Przygotowania do sezonu 2022/2023 w wykonaniu FC Barcelony dobiegły końca. Duma Katalonii w ramach przedsezonu rozegrała 6 spotkań towarzyskich. Cztery z nich kończyły się zwycięstwem Katalończyków. Dwukrotnie pojedynek kończył się remisem. Ani razu Duma Katalonii nie skończyła starcia na tarczy. Postawa podopiecznych Xaviego w meczach towarzyskich może napawać optymizmem kibiców Blaugrany przed nadchodzącym sezonem. Pierwszy mecz nowego sezonu LaLiga FC Barcelona rozegra już w najbliższą sobotę. Na Camp Nou Barça podejmie Rayo Vallecano.

• FC Barcelona 6:0 Pumas UNAM

Niesamowita frekwencja na prezentacji Roberta Lewandowskiego. Od Polaka lepszy był tylko jeden piłkarz [CZYTAJ]

FC Barcelona zdobywcą Pucharu Gampera

W niedzielny wieczór podopieczni Xaviego rozegrali ostatnie spotkanie towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Rywalem Dumy Katalonii w meczu o Puchar Joana Gampera był meksykański zespół Pumas UNAM. Ponad 80 tysięcy kibiców zgromadzonych na Camp Nou mogło zaobserwować pokaz siły Katalończyków. FC Barcelona odniosła okazałe zwycięstwo 6:0.

Franz Beckenbauer pod wrażeniem gry Bayernu Monachium. „Robert Lewandowski odszedł i to już przeszłość” [CZYTAJ]

Lewandowski na 1:0

FC Barcelona znakomicie weszła w spotkanie przeciwko Pumas UNAM. Barça wyszła na prowadzenie już w trzeciej minucie meczu, kiedy znakomitym wykończeniem akcji po podaniu Pedriego popisał się Robert Lewandowski. Była to pierwsza bramka Polaka w bordowo-granatowych barwach.

Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego w debiucie! Polak był najlepszy na boisku [WIDEO]

Pedri na 2:0, asysta Lewandowskiego

Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie dwie minuty po bramce Roberta Lewandowskiego na listę strzelców wpisał się Pedri. Polak postanowił odwdzięczyć się Hiszpanowi za jego podanie przy pierwszej bramce. Lewy znakomicie odnalazł Pedriego w polu karnym, a ten bezbłędnie wykończył akcję. Była to pierwsza asysta Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelony.

Lewandowski dba o relację z Depayem. „Rozmawiałem z nim o numerze „9”. Mamy dobry kontakt” [CZYTAJ]

Dembele na 3:0

Od samego początku spotkania FC Barcelona imponowała skutecznością. W 10. minucie gry Barça prowadziła już 3:0. Tym razem w dwójkowej akcji udział wzięli obaj skorzydłowi – Raphinha i Dembele. Brazylijczyk zagrał piłkę w pole karne, a tam znajdował się Francuz, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali.

Agent Lewandowskiego: „To jeden z trudniejszych transferów w mojej karierze” [CZYTAJ]

Pedri na 4:0, asysta Lewandowskiego

W 19. minucie meczu kibice FC Barcelony mogli zaznać geniuszu Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik otrzymał piłkę przed polem karnym rywala i zagraniem piętą na jeden kontakt posłał futbolówkę do Pedriego. Hiszpan wykończył akcję jak rasowy napastnik.

Efekt domina na rynku transferowym? W transakcji mogą wziąć udział FC Barcelona, PSG i Manchester City [CZYTAJ]

Aubameyang na 5:0

W drugiej połowie piłkarze FC Barcelony nieco obniżyli tempo gry, a na dodatek znacząco pogorszyła się ich skuteczność pod bramką rywala. Mimo to Barça zdołał strzelić kolejne bramki. W 49. minucie meczu na listę strzelców wpisał się wprowadzony po przerwie Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wykończył dogranie Francka Kessiego.

Lech Poznań wysłuchał próśb kibiców. Karnetowicze wejdą na rewanż z Vikingurem za darmo [CZYTAJ]

de Jong na 6:0

Ostatnia bramka w niedzielnym meczu padła w 84. minucie gry. Niefrasobliwość jednego z piłkarzy Pumas UNAM na własnej połowie zdołał wykorzystać Frenkie de Jong. Holender odebrał piłkę rywalowi, a następnie wykończył akcję uderzeniem w dolny róg bramki. Był to ostatni gol strzelony tego dnia na Camp Nou.

Kto zostanie królem strzelców Bundesligi? „Nikt nie zbliży się do wyników Lewandowskiego” [CZYTAJ]

Lewandowski wybrany MVP

Po zakończonym spotkaniu poznaliśmy najlepszego zawodnika meczu. Statuetka MVP trafiła w ręce Roberta Lewandowskiego. Polak był tego dnia zdecydowanie jedną z bardziej wyróżniających się postaci na boisku. Poza zdobytą bramka Lewy zaliczył dwie fenomenalne asysty przy golach Pedriego. Po meczu Hiszpan wypowiedział się o współpracy z Lewandowskim w samych superlatywach. – To zaszczyt móc grać razem z nim. Rozumiemy się bardzo dobrze, mam nadzieję, że Lewandowski da Barcelonie bardzo dużo radości – powiedział Pedri.

Wiadomo, ile polskie kluby otrzymają za transferu Lewandowskiego. Podano dokładne kwoty [CZYTAJ]