Podoliński ostrożnie przed rewanżem z Karabachem. „Trzeba mieć w głowie to, jak Azerowie grają w pucharach na swoim stadionie”

 

Komentator TVP Sport wypowiedział się na temat nadchodzącego rewanżu między Karabachem a Rakowem Częstochowa. Według Roberta Podolińskiego Azerowie mają 60% szans na awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Kto awansuje?

Raków Częstochowa pokonał Karabach 3:2 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rewanżowe starcie zaplanowano na środę o godzinie 18:00. Robert Podoliński uważa, że przewaga Medalików może okazać się niewystarczająca. Komentator TVP Sport daje Rakowowi 40% szans na awans do kolejnej rundy.

– Z takim rywalem jak Karabach nawet trzybramkowa zaliczka nie byłaby zbyt bezpieczna. Trzeba mieć w głowie to, jak Azerowie grają w pucharach na swoim stadionie. Oni w Baku zwyczajnie nie przegrywają. Jakakolwiek zaliczka z takim rywalem daje Rakowowi szanse – powiedział Robert Podoliński w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Trener Karabachu: „Zmierzymy się ze zdyscyplinowanym zespołem. Przewaga jest teraz po ich stronie” [CZYTAJ]

– Na pewno inaczej by było, gdyby w Częstochowie Raków poległ, a w tym spotkaniu rywale mieli wiele sytuacji. Jest jedna bramka, więc nie ma co marudzić. Pamiętam dobry Raków, w Kazaniu, gdy wtedy też był skazywany na pożarcie, a po remisie u siebie nawet zdołał poprawić tę zaliczkę – dodał.

– Szanse oceniam na 60 do 40 dla Karabachu, ale uważam, że będzie awans. Niech historia się dalej pięknie toczy – podsumował komentator TVP Sport.

Źródło: WP Sportowe Fakty