Brat Jakuba Modera o jego kontuzji. „To był przypadek jeden na milion”

Wiele wskazuje na to, że już niedługo Jakub Moder wróci na boisko. Jego brat, Michał w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” przedstawił nowe informacje.
Długa rehabilitacja

Jakub Moder wrócił do intensywnych treningów po długiej przerwie. Polak ostatni raz wystąpił na boisku ponad rok temu. Wiele wskazuje na to, że były piłkarz Lecha Poznań niedługo wróci na boisko. O szczegółach poinformował jego brat, Michał.
– Kuba trenuje z zespołem i wykonuje dodatkowe indywidualne treningi. Brighton gra w europejskich pucharach i rozgrywa mecze w zasadzie co trzy dni, dlatego te jednostki są krótkie i Kuba potrzebuje pracy indywidualnej. To normalne dla zawodników wracających po kontuzji – powiedział w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”.
– Kuba najgorsze ma już za sobą. Sztab medyczny monitoruje postępy brata i mogę powiedzieć, że jest naprawdę dobrze. Kuba robi swoje, pracuje i cierpliwie walczy o powrót na boisko – dodał.

Michał Probierz wyjaśnił powody nieobecności Jana Bednarka. „Nie zadowolimy wszystkich” [CZYTAJ]

Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, czy Jakub Moder nie będzie miał psychicznej blokady w obawie przed kolejną poważną kontuzją. Brat wychowanka Kolejorza nie obawia się o to. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” przyznał, że „Modziu” zawsze miał mocną psychikę.

– To był przypadek jeden na milion, ale widocznie tak musiało być. Brat od zawsze miał mocną psychikę. Wiem, że takie rzeczy zawsze sam układa sobie w głowie. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że na sto procent przetrawił to w sobie i zapomniał o tej traumie. Powrót do treningów z drużyną też dużo mu dał i tamten okres oddzielił grubą kreską – zdradził.

– Nie boję się o niego i jestem przekonany, że szybko wejdzie na swój poziom. To ma być „mądry” powrót. Nikt w Brighton nie będzie go przyspieszał lub wywierał na Kubie presji. Super byłoby, gdyby w tym roku wyszedł na boisko, są na to duże szanse, ale na spokojnie – podsumował.

Źródło: WP Sportowe Fakty

1 komentarz do “Brat Jakuba Modera o jego kontuzji. „To był przypadek jeden na milion””

Możliwość komentowania została wyłączona.