Niemieccy dziennikarze nie mają złudzeń. Ogłoszenie nowej funkcji Flicka możliwe jeszcze przed sobotnim meczem

Wciąż nie rozstrzygnęła się przyszłość Hansiego Flicka. Według niemieckich dziennikarzy obecny trener Bayernu ma atrakcyjną ofertę od DFB.

Zmiana na stanowisku trenera

Hansi Flick poinformował kilkanaście dni temu, że wraz z końcem sezonu opuści Bayern Monachium. Bawarczycy nie potrzebowali dużo czasu, by ogłosić jego następcę.

Nowym szkoleniowcem mistrzów Niemiec zostanie Julian Nagelsmann, który w bieżącym sezonie prowadzi RB Lipsk. Według doniesień prasy, Bayern zapłacił za wykupienie trenera około 20 milionów euro.

Wróci do reprezentacji?

Niemieccy dziennikarze donoszą, iż Hansi Flick obejmie reprezentację Niemiec. Szkoleniowiec był w przeszłości asystentem Joachima Loewa, który po turnieju EURO 2020 odchodzi z kadry.

Zobacz również: Niepewna przyszłość Lewandowskiego. Bayern otrzymał ofertę sprzedaży Polaka

Nie dla Juventusu

W ostatnich tygodniach spekulowano, że Flick może objąć Juventus. Stara Dama sprawuje się poniżej oczekiwań w bieżącym sezonie Serie A. Niemieccy dziennikarze jednak nie pozostawiają złudzeń. Według ich doniesień Flick zajmie miejsce Loewa w federacji DFB.

– Nie ma wątpliwości, że Flick zastąpi Loewa po Euro. Oczekuje się, że zostanie osiągnięte szybkie porozumienie, być może jeszcze przed sobotnim meczem w Gladbach. Flick mógł zabrać do reprezentacji obu swoich asystentów: Miroslava Klose i Danny’ego Rohla – twierdzą eksperci z Abendzeitung.

Zagrają mecz towarzyski, by nie płacić odstępnego?

Kwestią sporną pozostaje kwota odstępnego za szkoleniowca Bayernu. Według doniesień niemieckiej prasy obie strony doszły do porozumienia. Bayern Monachium miałby zagrać z reprezentacją Niemiec, przez co ci drudzy nie musieliby płacić kwoty odstępnego. Dochody z towarzyskiego spotkania poszłyby w 100% do Bayernu.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Abendzeitung