Hansi Flick nie obejmie reprezentacji Niemiec? Włoski gigant widzi go u siebie

Hansi Flick zapowiedział już, że zamierza odejść latem z Bayernu Monachium. Wiele wskazywało na to, że 56-latek trafi do reprezentacji Niemiec, jednak nowe informacje wskazują na inny kierunek. Szkoleniowcem interesuje się włoski gigant.

Po meczu z Wolfsburgiem kilka dni temu Flick miał przekazać piłkarzom, że zamierza się rozstać z Bayernem przed końcem kontraktu. Ten z kolei wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku, więc ostatnie słowo należy do klubu. Działacze „Die Roten” nie zamierzają mu jednak robić problemów z odejściem, wbrew temu, co początkowo sugerowały niemieckie media.

Kierunek włoski?

Najwięcej w kontekście szkoleniowca Bawarczyków mówiło się o narodowej reprezentacji. Flick miał przejąć schedę po odchodzącym z kadry Joachimie Loewie. Nie jest to jednak jedyna oferta, którą otrzymał trener.

Według „Sport Bild” o Flicka zabiega także Juventus. Choć Andrea Pirlo ma ogromne poparcie władz klubu, to dziennikarze nie wieszczą mu świetlanej przyszłości. Pod wodzą legendarnego pomocnika „Stara Dama” spisuje się bardzo słabo.

Najpierw mistrzowie Włoch odpadli z Ligi Mistrzów, a teraz walczą o zakwalifikowanie się do przyszłorocznych rozgrywek. Aktualnie Juventus zajmuje dopiero 4. miejsce w tabeli Serie A. Jest to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Flick po swoim fenomenalnym wejściu w rolę pierwszego szkoleniowca zwrócił na siebie uwagę całego świata. Od listopada 2019 roku Bayern pod jego wodzą okazał się prawdziwą machiną.