Michał Probierz o stylu reprezentacji, sytuacji w grupie i składzie. Selekcjoner zmylił dziennikarzy?

Michał Probierz odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi. Selekcjoner Biało-Czerwonych opowiedział o taktyce i składzie na swój debiut w nowej roli.

Sytuacja w grupie

Biało-Czerwoni nie mają najlepszej sytuacji w eliminacyjnej grupie do Mistrzostw Europy w Niemczech. Polacy zajmują dopiero 5. miejsce w tabeli z sześcioma punktami na swoim koncie. Mają jednak matematyczne szanse na awans. Nie wszystko jednak zależy od nich.

– Nie myślimy o innych meczach, ponieważ jeśli tego nie wygramy, to następne nie będą miały już znaczenia. O następnych rozmawiać będziemy w czwartek późnym wieczorem. Kluczem jest wygrywanie krok po kroku, a nie patrzenie, co będzie dalej – powiedział Michał Probierz.

Młody Polak wyróżniony. Znalazł się na liście największych piłkarskich talentów na świecie [CZYTAJ]

O stylu kadry…

– Dużo można opowiadać i mówić różnych rzeczy, a boisko weryfikuje wszystko. Oczywiście, chcemy narzucić swój styl gry, ale, jak to mówił jeden z moich wcześniejszych szefów: „chcemy bronić szczelnie i strzelać celnie”. Ostatnio mój ulubiony sport to golf i tam jest takie słowo „jakby”. I podobnie w piłce można mówić, jakbym dobrze trafił, to by wpadło – dodał były trener Cracovii.

O składzie na mecz z Wyspami Owczymi…

– Pytanie, co oznacza „zaskoczyć kogoś składem”. W dwunastu nie zagramy. Choć w sumie to zagramy, dziś gierka treningowa będzie dwunastu na dwunastu (śmiech) Zaskoczenia raczej nie będzie, z zawodników, którzy są w tej grupie, wszyscy zasługują na grę – podsumował.

Ściema Probierza?

Przemek Langier przedstawił skład, który najprawdopodobniej zagra w nadchodzącym spotkaniu. Nie wiadomo jednak, czy zestawienie zasugerowane przez dziennikarza portalu „Goal.pl” okaże się trafne. Kuba Seweryn z serwisu „Sport.pl” stwierdził, że może to być podpucha ze strony Michała Probierza.

Mecz Wysp Owczych z reprezentacją Polski odbędzie w czwartek 12 października o godzinie 20:45.

Źródło: Łączy nas Piłka, Twitter