Młody Polak wyróżniony. Znalazł się na liście największych piłkarskich talentów na świecie

Brytyjski „The Guardian” opublikował listę największych piłkarskich talentów urodzonych w 2006 roku. Wyróżniony został jeden Polak.
Od kilku lat co roku dziennikarze „The Guardian” wybierają listę największych piłkarskich talentów na świecie. Od 2016 roku lista ta obejmuje 60 nazwisk. Zestawienie obejmuje zawodników mających rocznikowo 17 lat. W ubiegłym roku wyróżnieni zostali dwaj Polacy – Antoni Mikułko i Dariusz Stalmach. W 2021 roku na liście znalazł się Kacper Urbański. Wcześniej doceniani byli także m.in. Aleksander Buksa, Filip Marchwiński, czy Kamil Grabara.
W tym roku w zestawieniu znalazło się kilka nazwisk, o których już teraz jest głośno na świecie. Mowa o takich zawodnikach jak Endrick, czy Warren Zaïre-Emery. Dziennikarze znaleźli także miejsce w swoim zestawieniu dla jednego Polaka. Wyróżniony został Karol Borys.

Karol Borys urodził się we wrześniu 2006 roku. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. W Śląsku gra do dziś. W tym sezonie rozegrał 3 mecze na poziomie Ekstraklasy. Wiosną tego roku z reprezentacją Polski dotarł do półfinału Mistrzostw Europy do lat 17. Podczas tego turnieju zdobył 3 bramki.
Dziennikarze „The Guardian” podkreślają, że rocznik 2006 w polskiej piłce może być jednym z najsilniejszych od lat. W uzasadnieniu wyboru Karola Borysa czytamy, że jest on niekwestionowanym liderem. Piszą o debiucie w Ekstraklasie w wieku zaledwie 15 lat. Dziennikarze wyróżniają jego wizję, drybling oraz umiejętność znajdywania przestrzeni zarówno z piłką, jak i bez niej.


źródło: the guardian

Michał Budzich

1 komentarz do “Młody Polak wyróżniony. Znalazł się na liście największych piłkarskich talentów na świecie”

Możliwość komentowania została wyłączona.