Kowalczyk w swoim stylu po awansie Rakowa. „Osiągnęli to, co mistrz Wysp Owczych”

 

Raków Częstochowa wyeliminował Karabach i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wyczyn mistrzów Polski jednak nie do końca wszystkim zaimponował. Wojciech Kowalczyk we wpisie na Twitterze umniejszył sukces Medalików.

Raków zagra w grupie

To już pewne. Raków Częstochowa zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Na razie nie wiadomo jednak, w którym turnieju. Podopieczni Dawida Szwargi awansowali w środę do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Ogromny sukces KI Klaksvik! Klub z Wysp Owczych po raz pierwszy w historii zagra w fazie grupowej europejskich pucharów [CZYTAJ]

Medaliki pokonały Azerów 3:2 w domowym meczu i zremisowały 1:1 na wyjeździe. W kolejnej rundzie zmierzą się z cypryjskim Arisem Limassol. Awans Rakowa nie był jedyną niespodzianką w tej edycji eliminacji Ligi Mistrzów. Klasvik z Wysp Owczych wyeliminowało szwedzkie Hacken, dzięki czemu również zagra w grupie któregoś z turniejów.

Sukces Rakowa Częstochowa nie do końca zaimponował Wojciechowi Kowalczykowi. Ekspert Kanału Sportowego i Weszło napisał na Twitterze, co myśli o reakcjach na awans Medalików.

– Cieszymy się, że mistrz Polski w piłce nożnej osiągnął to samo, co mistrz Wysp Owczych. Jesteśmy je**iętym narodem – napisał były reprezentant Polski.

Źródło: Twitter