Ogromny sukces KI Klaksvik! Klub z Wysp Owczych po raz pierwszy w historii zagra w fazie grupowej europejskich pucharów

Niesamowity wieczór dla kibiców z Wysp Owczych! KI Klaksvik wyeliminował szwedzki BK Hacken w II rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Tym samym po raz pierwszy w historii zespół z Wysp Owczych zagra w fazie grupowej europejskich pucharów.

KI Klaksvik rozpoczął tegoroczną grę w europejskich pucharach od I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym dwumeczu Farerzy pokonali faworyzowany Ferencvaros 3:0. W II rundzie kwalifikacji KI Klaksvik dokonał kolejnej niespodzianki. Tym razem mistrzowie Wysp Owczych pokonali szwedzki BK Hacken po serii rzutów karnych.

W III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów KI Klaksvik zagra z norweskim Molde. Farerzy ponownie nie będą faworytem. Jednak nawet jeśli powinie im się noga i przegrają z Norwegami, to zagrają w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Jeśli tam również polegną, to na jesieni zagrają w fazie grupowej Ligi Konferencji. Tym samym po raz pierwszy w historii zobaczymy zespół z Wysp Owczych w fazie grupowej europejskich pucharów.

W dwumeczu między Hacken a KI Klaksvik padł remis 3:3. Do ostatecznego rozstrzygnięcia zwycięzcy tej rywalizacji potrzebne były zatem rzuty karne. W nich lepsi okazali się Farerzy. Po ostatniej „jedenastce” można było zaobserwować ogromną radość wśród piłkarzy mistrza Wysp Owczych.

Wyspy Owcze zamieszkuje nieco ponad 50 tysięcy osób. Z kolei w Klaksvik mieszka około 5 tysięcy osób. Stadion KI Klaksvik położony jest w niezwykle malowniczej okolicy. Nocą miasto wygląda czarująco.

Michał Budzich