Juergen Klopp emocjonalnie pożegnał Sadio Mane. „To współczesna ikona Liverpoolu”

W środę Sadio Mane został oficjalnie ogłoszony piłkarzem Bayernu Monachium. Juergen Klopp w emocjonalnych słowach pożegnał byłą gwiazdę Liverpoolu.

O transferze Mane poza Anfield Road europejskie media pisały już od dłuższego czasu. Senegalczyk miał potwierdzić swoje zamiary po przegranym finale Ligi Mistrzów.

Kolejny piłkarz z Ekstraklasy na celowniku Wieczystej Kraków. W przeszłości grał także za granicą [CZYTAJ]

We wtorek w Internecie krążyły już pierwsze zdjęcia 30-latka w koszulce mistrzów Niemiec. Dzień później „Die Roten” oficjalnie ogłosili podpisanie umowy z Mane do 2025 roku.

PSG zmieni politykę transferową. „Zespół oparty o zawodników z Paryża” [CZYTAJ]

Emocjonalne słowa Kloppa

Mane był piłkarzem Liverpoolu przez 6 lat i bardzo mocno zżył się z Juergenem Kloppem. To właśnie pod wodzą tego trenera Senegalczyk zdobył m.in. mistrzostwo Anglii oraz puchar Ligi Mistrzów. Niemiecki szkoleniowiec w emocjonalnych słowach pożegnał swoją gwiazdę.

Al-Khelaifi wiedział, że Mbappe zostanie w PSG: „Pieniądze nie mają wpływu” [CZYTAJ]

– To wielka chwila. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Jeden z największych zawodników Liverpoolu odchodzi i musimy przyznać, jak ważne to jest. Wyjeżdża z naszą wdzięcznością i miłością, z zagwarantowanym statusem wśród wielkich. Odchodzi w chwili, gdy jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie – powiedział.

– Nie wolno nam jednak rozwodzić się nad tym, co tracimy. Powinniśmy celebrować to, co mieliśmy przywilej mieć. Jego gole, zdobyte trofea. To z pewnością legenda, współczesna ikona Liverpoolu – zaznaczył.

– Całkowicie szanuję jego decyzję i jestem pewien, że nasi kibice także. Jeśli kochasz Liverpool, musisz kochać Sadio Mane. To nie podlega żadnym negocjacjom. Jego gwiazda będzie nadal rosnąć, nie mam co do tego wątpliwości – dodał.

– Pamiętam, że w zeszłym sezonie w jednym z wywiadów poproszono mnie o opisanie Mane w trzech słowach. Gdybym miał spróbować, musiałbym mieć kilka prób: światowej klasy gracz, prawdziwa legenda klubu, idealny wzór do naśladowania, perfekcyjny kolega z drużyny, współczująca, troskliwa osoba. Ale słowa, które są dziś najodpowiedniejsze, będą też najtrudniejsze do wypowiedzenia: będę za Tobą tęsknił – zakończył.

Boniek o sytuacji Rybusa: „Za dużo populizmu” [CZYTAJ]

Tłumaczenie wypowiedzi: Meczyki.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments