Al-Khelaifi wiedział, że Mbappe zostanie w PSG: „Pieniądze nie mają wpływu”

Przez ostatnie miesiące media zajmowały się sprawą Kyliana Mbappe. Francuz miał przejść do Realu Madryt, jednak ostatecznie pozostał w Paris Saint-Germain. Nasser Al-Khelaifi twierdzi, że decyzja 23-latka nie była podyktowana sprawami finansowymi.

Zakończenie sagi transferowej

Kylian Mbappe miał dołączyć do Realu Madryt jako wolny zawodnik (jego umowa z PSG wygasała wraz z końcem czerwca 2022 roku – przyp. red.). Piłkarz długo zastanawiał się nad swoją przyszłością. Ostatecznie katarskie władze mistrzów Francji przekonały go do siebie ogromną podwyżką. 23-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Boniek o sytuacji Rybusa: „Za dużo populizmu” [CZYTAJ]

Decyzja francuskiego atakującego wywołała sporą irytację w stolicy Hiszpanii. Prezes Realu Madryt przyznał, że drzwi do klubu są otwarte tylko dla piłkarzy znających wartości tego zespołu, sugerując, że Mbappe został w PSG dla pieniędzy.

„Od 18 miesięcy wiedziałem, że Kylian chce zostać w PSG”

Odmiennego zdania jest szef paryskiego klubu, Nasser Al-Khelaifi. Sternik Paris Saint-Germain uważa, że Mbappe nie został w stolicy Francji ze względów finansowych. Katarczyk dodał również, że wiedział od 18 miesięcy, iż 23-latek zostanie w zespole.

– Poprzedniego lata odrzuciłem ofertę z Realu Madryt na 180 mln euro, bo od 18 miesięcy wiedziałem, że Kylian chce zostać w PSG. Znam go bardzo dobrze. Wiem, czego chce on i jego rodzina. Pieniądze nie mają na nich wpływu. Oferta Realu była lepsza od naszej – powiedział prezes Paris Saint-Germain.

Jacek Kurowski zrewanżował się Czesławowi Michniewiczowi. „Pamięć Trener ma bardzo dobrą” [CZYTAJ]

– Mbappe postanowił grać dla swojego miasta, klubu i kraju oraz dla określonego projektu sportowego. Myśli tylko o graniu i zwyciężaniu – dodał.

Źródło: MARCA, Meczyki.pl

Adam Dworak
Obserwuj
Latest posts by Adam Dworak (see all)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments