Jakim trenerem jest Santos? Legenda portugalskiej piłki charakteryzuje selekcjonera Polaków

Fernando Santos to prawdziwa ikona w Portugalii oraz pierwszy trener, który prowadził trzy największe kluby w tym kraju – FC Porto, Benfikę Lizbona oraz Sporting CP. Nowego selekcjonera reprezentacji Polski scharakteryzował jego były podopieczny, Nuno Gomes. 

Poruszające słowa Pepe. Portugalczyk wskazał, czego nauczył się od Fernando Santosa [CZYTAJ]

Obok Cristiano Ronaldo i Eusebio Fernando Santos jest jedną z najbardziej szanowanych osobowości świata futbolu w Portugalii. 68-latek ma na swoim koncie mistrzostwo oraz dwa puchary kraju. Do tego poprowadził kadrę narodową do największych sukcesów w jej historii.

Głosy z niebios powstrzymały piłkarza od podpisania kontraktu z Miedzią Legnica. Frank Castaneda trafi do Radomiaka Radom [CZYTAJ]

Jakim trenerem jest Santos?

John Obi Mikel o Edenie Hazardzie. „To najbardziej leniwy piłkarz, jakiego widziałem w życiu” [WIDEO]

Niedawno nominowany selekcjoner reprezentacji Polski w swojej ojczyźnie trenował trzy największe kluby – Benfikę Lizbona, Sporting CP oraz FC Porto. Podczas pobytu w pierwszym z wymienionych klubów Santos miał okazję współpracować z legendą „Orłów”, Nuno Gomesem. Były napastnik w rozmowie z „Łączy nas piłka” scharakteryzował nowego opiekuna biało-czerwonych.

Wpłynęła pierwsza oferta za Manchester United! Katarczycy zaproponowali wielką kwotę [CZYTAJ]

– Piłkarze mogą spodziewać się po nim wielkiego profesjonalizmu, ale też dużego rygoru jeśli chodzi o sposób pracy. To świetny trener, który wie, kiedy jest czas na żarty i zabawę, ale wymaga również tego, żeby we właściwych momentach piłkarze byli odpowiedzialni – mówił Gomes.

– Jeśli chodzi o kwestię relacji z piłkarzami, przez całą karierę poprawiał się w tym aspekcie i dziś jest trenerem i osobą zdecydowanie bardziej otwartą, rozmawia z nimi nie tylko jako z grupą, ale też indywidualnie, osobiście – dodał. 

– Fernando Santos to trener, który postawił na wielu młodych piłkarzy, dał im szansę debiutu w pierwszej reprezentacji. Nie mam wątpliwości, że tak samo będzie w Polsce – zaznaczył. 

Lech Poznań odpowiada na tekst Wawrzynowskiego. Genialna reakcja klubu [WIDEO]