Francja jak Polska z Euro 2016. Kibice żądają… powtórzenia karnego Mbappe

Francja w niebywałych okolicznościach odpadła kilka dni temu z Euro 2020. W 1/8 finału imprezy wyeliminowali ich Szwajcarzy, którzy byli już jedną nogą poza turniejem. Wątpliwości budzi jednak ostatni rzut karny wykonany przez Kyliana Mbappe. Nie tyle chodzi o tego, który oddawał strzał, a o tego, który go obronił.

W Rumunii w poniedziałek doszło do wielkiej sensacji. Francuzi, których typowano na kandydatów do wygrania mistrzostw Europy po konkursie rzutów karnych odpadli z Euro. Co więcej, za ich wyeliminowanie odpowiadają Szwajcarzy. Warto dodać, że „Helweci” przegrywali już 3-1, jednak w końcówce udało im się doprowadzić do remisu i dogrywki.

Po dodatkowych 30 minutach, w których nie padła bramka rozstrzygająca, obie drużyny przystąpiły do „jedenastek”. Wszyscy byli nieomylni, aż do Kyliana Mbappe. Młody gwiazdor źle uderzył piłkę, którą obronił Yann Sommer. Bramkarz Borussii M’Gladbach stał się tym samym bohaterem, jednak w kraju nad Sekwaną mają o tym inne zdanie.

Jak pięć lat temu…

Media oraz kibice we Francji zdążyły już zrugać Mbappe za fatalny strzał. Kiedy strzały w stronę 22-latka ustały, działa skierowano z powrotem na Szwajcarów. Według fanów „Trójkolorowych” Sommer podczas strzału Mbappe był źle ustawiony, przez co… rzut karny powinien być powtórzony! Mało tego, powstała nawet specjalna petycja, pod którą zbierane są podpisy.

Brzmi znajomo? Dokładnie, w 2016 roku mieliśmy taką samą sytuację, kiedy Jakub Błaszczykowski nie trafił z jedenastego metra w konkursie przeciwko Portugalii. Z Obecnymi mistrzami Europy „Biało-Czerwoni” mierzyli się wówczas w ćwierćfinale.