Maskotka angielskiego klubu została zwolniona. Zaskakujący powód

Do kuriozalnego wydarzenia doszło ostatnio w Anglii. Władze Queens Park Rangers postanowiły rozstać się ze swoją klubową maskotką. Rzekomym powodem takiej decyzji miało być niestosowane zachowanie maskotki w trakcie meczów.
Przed kilkoma dniami w brytyjskich mediach ukazała się nieco komiczna informacja. „The Sun” poinformowało, iż QPR postanowiło rozstać się ze swoją klubową maskotką nazywaną Jude the Cat. A dokładniej z osobą, która przywdziewała strój maskotki podczas meczów tego klubu.

Co było powodem takiej decyzji władz klubu? Rzekome flirtowanie maskotki z kobietami w trakcie meczów. Pomimo wcześniejszych licznych ostrzeżeń nie udało się przekonać maskotki do zaprzestania swoich działań.

Queens Park Rangers nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie. Dziennikarze „The Sun” dotarli jednak do pracowników klubu. Jeden z nich mówi, że każdy w klubie kochał osobę, która przebierała się za maskotkę. Kilka osób miało się jednak skarżyć na działania tej osoby.

– Każdy w klubie kochał Jude’a – mówi osoba z QPR.

– Kilka osób skarżyło się jednak, że w trakcie meczów jest on bardziej zainteresowany kobietami, niż wspieraniem piłkarzy. Zawsze z nimi tańczył, a następnie chciał ich numer – ujawnia.

– Jude był ostrzegany, jednak nie potrafił się powstrzymać. Klub nie miał wyboru – tłumaczy przedstawiciel QPR.
Jude the Cat jest maskotką QPR od wielu lat. Kojarzona jest głównie za sprawą swoich ruchów tanecznych. Do tej pory maskotka była uwielbiana przez kibiców. W dniu meczowym organizowano sesje zdjęciowe, na które ochoczo przychodzili sympatycy QPR. Według niektórych doniesień maskotka ma pozostać na meczach QPR, jednak od teraz ma przebierać się za nią inna osoba.


źródło: the sun, qpr

Photo by Ian Tuttle/Shutterstock

Michał Budzich

Dodaj komentarz