Lukas Podolski w środku afery kebabowej. Niemiec odpowiada na zarzuty. „Powinien być droższy”

W Niemczech szerokim echem odbiły się ceny kebabów Lukasa Podolskiego. Obecnie są one tematem dyskusji w tamtejszych mediach. Piłkarz Górnika Zabrze wypowiedział się w tym temacie i wyjaśnił, czemu tyle kosztują jego potrawy.
Lukas Podolski nadal bryluje na boiskach Ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze. Niemiec nie zakończył jeszcze co prawda kariery, ale już skupia się na swoich pozasportowych biznesach. Jednym z nich jest branża gastronomiczna.

Wygórowane ceny?

Podolski jest właścicielem sieci kebabowni – Mangal Doner, której w Niemczech powstało już ponad 30 lokali. Ostatnio piłkarz potwierdził, że zamierza wejść z biznesem do Polski, a pierwszy punkt w naszym kraju otworzył w Zabrzu.

Niedawno 38-latke gościł w podcaście niemieckich youtuberów – Saschy Hellingera i Montany Blacka. W trakcie programu pytania zawodnikowi mogli zadać również internauci. Jeden z nich postanowił zapytać o jego kebaby, a konkretnie o ich ceny. Widz zwrócił uwagę, że jedzenie serwowane przez Podolskiego jest po prostu drogie.

Najbardziej klasyczne danie w lokalu Podolskiego ma kosztować 7,90 euro. Tymczasem w innych barach szybkiej obsługi za podobną pozycję zapłacimy nawet sześć euro. Niemiec postanowił zdecydowanie odpowiedzieć.
– No dobra, ale ile kosztuje margherita, kiedy idziesz do pizzerii? Prawie 10 euro, a przynajmniej te 7,90. A co dostajesz? Ciasto, sos pomidorowy i trochę sera – argumentował.

– Z moim kebabem jest inaczej. Składa się z bułki, mięsa, sałatki i sosu. To pełnowartościowy posiłek. Myślę, że i tak jest zdecydowanie za tani. Powinien być droższy. Ceny wzrosły wszędzie – rozwinął Podolski. 

Wypowiedź „Poldiego” spotkała się z kontrą ze strony serwisu tz.de. Jak ustalili – Niemiec już wcześniej podniósł ceny swoich dań, a konkretnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Całkiem niedawno w lokalu można było zjeść za mniej niż siedem euro.

Dodaj komentarz