FIFA bez licencji na kolejny klub z Serie A! Drużyna Polaka podpisała umowę z Konami

EA Sports zaczyna miewać coraz więcej problemów z licencjami klubów piłkarskich. Po tym, jak w przeszłości umowę na wyłączność z Konami podpisał m.in. Juventus, przyszedł czas na inny włoski klub – SSC Napoli.

W przeszłości zarówno FIFA, jak i PES cieszyły się niemal równym zainteresowaniem wśród piłkarskiej społeczności. Jednakże w ostatnich latach gra produkowana przez EA Sports wyprzedziła produkt Konami o lata świetlne. Mimo to japoński producent nie zamierza się poddawać i co jakiś czas zaskakuje społeczność wykupionymi licencjami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ibrahimović zaatakował EA Sports! Powodem wysoki kontrakt Beckhama?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: EA Sports odpowiada na zarzuty Zlatana! Co na to Szwed?

Z okazji EURO 2020 Konami wykupiło licencję do tego turnieju, dzięki czemu do Pro Evolution Soccer 2020 został dodany dodatek związany z rywalizacją o Mistrzostwo Europy. Ponadto od FIFY 20 EA Sports nie dysponuje prawami do wizerunku Juventusu Turyn, który podpisał umowę na wyłączność ze wspomnianym Konami. Od tego sezonu w FIFIE nie ma także AS Romy. W obu przypadkach zmieniono m.in. nazwę klubu, stroje, herb. W przeszłości z FIFY usunięto stadion FC Barcelony – Camp Nou.

EA bez licencji na kolejne kluby Serie A!

Do grona klubów, które podpisały umowę z Konami, dołączyło SSC Napoli. Licencja na wyłączność będzie obowiązywać od sezonu 2022/2023. Wcześniej Konami ogłosiło nawiązane współpracy z Lazio Rzym.

Michał Budzich