Ibrahimović zaatakował EA Sports! Powodem wysoki kontrakt Beckhama?

Zlatan Ibrahimović opublikował w swoim social mediach wpis, w którym twierdzi, że EA Sports bezprawnie wykorzystuje jego wizerunek. Szwed zapowiedział, że rozpocznie śledztwo w tej sprawie.

„Nigdy nie pozwoliłem FIFIE oraz FIFPro zarabiać na moim wizerunku”

Ibrahimović mimo trzydziestu dziewięciu lat na karku na boisku wciąż zachwyca. Szwed zdobył w tym sezonie 10 bramek w sześciu spotkaniach! Napastnik AC Milanu udowodnił, że potrafi zabłysnąć nie tylko na murawie, ale także w internecie. Ibrahimović zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym uważa, że FIFPro bezprawnie udostępnia jego wizerunek.

Kto dał EA Sports prawo do użycia mojego imienia i twarzy? FIFPro? Nic nie wiem o tym, że należę do FIFPro, a jeśli jestem ich członkiem, to zostałem tam umieszczony bez mojej wiedzy. Nigdy nie pozwoliłem FIFA czy FIFPro na zarabianie pieniędzy na moim wizerunku. Ktoś przez te wszystkie lata zarabia na mnie i to bez żadnego porozumienia. Czas to zbadać – napisał Szwed

ZOBACZ: Zlatan Ibrahimović jak wino! Szwed trafia z przewrotki [WIDEO]

Czy wizerunki piłkarzy pojawiają się w FIFIE legalnie?

Zlatan Ibrahimović wraz sześćdziesięcioma tysiącami innych piłkarzy należy do FIFPro. Jest to organizacja zrzeszająca zawodników z całego świata i ma prawo do dysponowania ich wizerunkiem. EA Sports wykupuje licencję od FIFPro i dzięki temu może umieszczać w grze twarze oraz nazwiska piłkarzy.

Kacper Polaczyk
Pages ( 1 of 2 ): 1 2Następne »