„Czuję się gotowy”. Marek Papszun chętny na objęcie reprezentacji Polski

Marek Papszun jest otwarty na rozmowy odnośnie objęcia reprezentacji Polski! Obecny trener Rakowa Częstochowa przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie w wywiadzie dla „Weszło”.

Przed kilkoma dniami Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o nieprzedłużaniu umowy z dotychczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski, Czesławem Michniewiczem. W związku z tym władze polskiej federacji piłkarskiej mają obecnie za zadanie znalezienie nowego selekcjonera. W ostatnich dniach w mediach przewinęło się kilka znanych nazwisk z zagranicy. Do tej pory nie wymieniono poważnie żadnego polskiego trenera.

Następca Michniewicza

Wszystko wskazuje na to, że Cezary Kulesza postawi na zagranicznego trenera. Polski rynek trenerów nie wydaje się obecnie oferować odpowiedniego kandydata na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Najbliżej pełnienia tej roli wydaje się być Marek Papszun, który z sukcesami od kilku lat pracuje w Rakowie Częstochowa. Na niekorzyść 48-letniego trenera wpływa jednak brak doświadczenia. Na najwyższym poziomie Papszun prowadził jedynie Raków.

Papszun selekcjonerem?

Kandydatura Marka Papszuna do objęcia reprezentacji Polski przewijała się już podczas wyboru selekcjonera na początku 2022 roku. Wówczas trener Rakowa z dystansem podchodził do tego typu doniesień. Tym razem stwierdził on wprost, że jest już gotowy do objęcie najważniejszej drużyny w naszym kraju. Sam zainteresowany opowiedział o tym na łamach „Weszło”.

– Jeżeli chodzi o mnie, to ja się czuję gotowy do takiej roli. Uważam, że nie jest dla mnie za wcześnie. Niektórzy selekcjonerzy naszej reprezentacji nie mieli wielkiego doświadczenia, jeżeli chodzi o jakieś osiągnięcia czy trofea w Polsce, a dobrze radzili sobie z kadrą – oznajmił Marek Papszun.

– Uważam, że już obecnie byłbym gotowy do przejęcia takiej funkcji. Wiem jednak jakie są okoliczności i zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie może to być trudne – zaznaczył 48-letni trener.


źródło: Weszło

Michał Budzich