Bayern planuje prezentację drużyny na nowy sezon. Co z Lewandowskim?

Robert Lewandowski nie ukrywa, że nie zależy mu na grze w Bayernie Monachium. Polak najchętniej opuściłby klub, jednak nie może dogadać się w tej sprawie z pracodawcami. Ci mają natomiast zamiar pominąć go w przedsezonowej prezentacji drużyny. 

Lewandowski już na zgrupowaniu reprezentacji Polski podkreślił, że jego historia w Bayernie dobiegła końca. 33-latek chce odejść z Niemiec i przenieść się do FC Barcelony. Niestety nadal nie otrzymał zgody na transfer, a Bayern skrupulatnie odrzuca kolejne oferty składane przez Blaugranę.

„Hat-trick Lewandowskiego”. Kolejne spóźnienie Polaka na trening Bayernu [CZYTAJ]

Manifest

Polak nie pozostaje dłużny pracodawcom i wyraźnie zaczyna protestować wobec ich postawy. Od kiedy wrócił do treningów w Bayernie, regularnie spóźnia się na zbiórki poprzedzające zajęcia. We wtorek przyjechał sześć minut po czasie, w czwartek dwie. Dziś ponownie się spóźnił, tym razem o osiem minut.

Canal+ zawiązuje partnerstwo z Viaplay. Dobre wieści dla widzów Premier League [CZYTAJ]

W najbliższą sobotę ma odbyć się prezentacja drużyny Bayernu na przyszły sezon. Po niej natomiast, w poniedziałek, Bawarczycy wylecą do Stanów Zjednoczonych na przedsezonowe tournee. Według informacji niemieckich dziennikarzy – Lewandowski nie zostanie w weekend zaprezentowany kibicom.

– Według naszych informacji nie zaplanowano udziału Lewandowskiego w prezentacji kadry w sobotę. Będą tam też fani. Relacja między Lewandowskim a Bayernem i jego kibicami jest trudna, zupełnie inna niż kilka tygodni temu – stwierdził Florian Plettenberg w rozmowie z tvn24.pl.

Kibice Pogoni wezwali piłkarzy na rozmowę. „Piłkarze, wracajcie z buta” [CZYTAJ]

Do tej pory Bayern miał odrzucić trzy oferty FC Barcelony. Za Lewandowskiego oczekuje 50 mln euro zapłaconych w jednej racie, bez rozbijania na mniejsze płatności. Media podają, że Blaugrana jest gotowa zapłacić takie pieniądze za Polaka. Nadal jednak nie pojawiła się kolejna propozycja dla Bayernu.