Znowu działo się w Alkmaar! Liczne interwencje policji, starcie w pociągu i wyrzucony transparent [WIDEO]

AZ Alkmaar przegrało wczoraj przed własną publicznością z Aston Villą (1-4). Ponownie dała o sobie znać holenderska policja, a na trybunach nie zabrakło kontrowersyjnych i nieprzyjemnych obrazków. 
Ekipa Matty’ego Casha urządziła sobie wczoraj strzelanie w Alkmaar. AZ nie miało szans i zostało rozgromione przez Aston Villę aż 1-4. Prawdziwy koncert dał Leon Bailey. Jamajczyk najpierw otworzył wynik meczu, a później dołożył dwie asysty przy trafieniach kolegów.
Łapanki i wyciąganie z pociągu

Za Aston Villą do Alkmaar pojechała spora grupa kibiców. Niestety, jak w przypadku meczu z Legią, tym razem także nie obyło się bez problemów. Jeszcze przed spotkaniem miało dojść do licznych zatrzymań sympatyków przyjezdnych. Według „Noordhollands Dagsblad” dojść miało do przynajmniej trzech incydentów. Łącznie holenderska policja miała zatrzymać około 50 osób.

Na prawie dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem, o 17:15 przed stadionem miał zostać zatrzymany Anglik z nożem. Jego los podzielił inny kibic Aston, który znieważył policjantów. To było jednak nic przy tym, co wydarzyło się na dworcu kolejowym.

Grupa funkcjonariuszy chciała skontrolować grupę przyjezdnych kibiców, w celu sprawdzenia ich biletów na mecz. Ci w odpowiedzi schowali się w pociągu. Policja miała próbować wyciągnąć ich z wagonu siłą, co spotkało się z agresją, na którą… odpowiedziano również agresją. Funkcjonariusze poza zastosowaniem przemocy użyli gazu pieprzowego.
Finalnie kontrolę udało się przeprowadzić. Jak się okazało wspomniana grupa nie miała przy sobie biletów. Znaleziono za to kominiarki oraz narkotyki.

Wzruszający moment

Podczas meczu również wydarzył się pewien nieprzyjemny incydent. Jeden z młodszych kibiców próbował wywiesić transparent z prośbą o koszulkę Moussy Diaby’ego. Spotkało się to ze sprzeciwem stewarda, który zabrał materiał i go wyrzucił. Chłopiec natychmiast zalał się łzami.

Na szczęście wiadomość i tak dotarła do Diaby’ego. Po zwycięstwie na profilu Aston Villi zamieszczono wideo zawodnika z młodym kibicem.  Widać na nim, że ostatecznie koszulka do niego trafiła.

1 komentarz do “Znowu działo się w Alkmaar! Liczne interwencje policji, starcie w pociągu i wyrzucony transparent [WIDEO]”

Możliwość komentowania została wyłączona.